Göz sulanması tedavisi

Göz sulanması tedavisi

Zaman zaman çoğumuzda meydana gelen göz sulanmalarının nedenleri arasında alerjik fonksiyonlar ve kuru göz sendromu olabilir.

 
Kuru göz sendromunun nasıl göz sulanmasına neden olur diye düşünebilirsiniz. Üretimi artan göz yaşı bileşenleri göz sulanmasının iki nedeninden biridir.

Göz sulanması tedavisi

 
Göz sulanması için dekonjestanlar (ağız yoluyla alınan ilaçlar) kullanılır. Alerjik fonksiyonlardan kaynaklanan bir sulanma ise bununda nedeni vücuttaki histamin salınımının oluşmasıdır. Ama, gözdeki aşırı kuruluk göz yaşı bileşenlerinin çoğalması demektir
Ama bu sadece gözde meydana gelen kızarıklıkları giderir. Gözünüzdeki alerji değilde sadece belirtisi ortadan kalkmış olur. Uzun süre kullanılan dekonjestanlar göz için bağımlılık yapar ve bir süre sonra bunlarda fayda etmemeye başlar. Hatta kullanımı bıraktığınız zaman daha fecide olabilir.
Antihistaminler, dekonjestanlar ve mast hücresi stabilizatörleri gibi ağız yoluyla alınan ilaçları kullanmak yerine daha etkili olan göz jellerini yada damlalarını tercih edin. Şişme ve iltihap gibi belirtileri ortadan kaldırmak için steroid olmayan iltihap önleyici göz damlaları kullanılabilir.
Bir önceki Göz alerjisinin tedavisi nasıl olur? başlıklı konumuzda göz alerjisi, göz alerjisi nasıl geçer ve göz alerjisi nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: göz yaşarmasına ne iyi gelir, göz sulanmasına ne iyi gelir, göz sulanmaları için ne yapmalı, göz sulanması için bitkisel ilaçlar, gripte goz sulanmasına ne iyi geliyor

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.