Güneş sonrası cilt bakımı yapma

Güneş sonrası cilt bakımı yapma
Yaz aylarında güneş derimizi sertleştirmekte, kurutmakta, lekelendirmekte ve bunlar gibi daha çeşit çeşit sorunların görülmesine sebebiyet vermektedir.

Yaz aylarında güneşin deriyi sertleştirmesinden dolayı ter dışarı çıkamamakta ve deri altında isilik dediğimiz küçük kabarcıklar oluşmaktadır. Yaz aylarında en çok karşılaşılan cilt sorunlarından biri olan isiliğin önlenmesi için cildinize peeling yaparak sertleşmeyi önleyin. Bu nedenle cildimiz yaz aylarında ciddi bir bakıma gereksinim duyar.
Hem güneşe çıkmadan önce hem de güneş sonrası cilt bakımı yapılması temel giysimiz olan cildimizin daha güzel görünmesini sağladığı kadar sağlıklı olmasını da sağlayacak ve güneşin yol açma ihtimali bulunan cilt hastalıklarının önüne geçilecektir
Eğer peeling yapamıyorsanız duştayken nazik hareketlerle cildinizi keseleyin. Peling ve kese cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayacak, akne ve sivilce oluşumunu da önleyecektir.
Sabun ve sıcak su da cildi kötü etkileyen etmenlerdir. Yaz aylarında sık sık duş alınmaktadır. Ancak duş alırken suyun ılık olması ve duştan sonra da cildin nemlendirilmesi gerekir.

Hassas bir tene sahip olanların cildinde güneşten dolayı lekelenmeler meydana gelir. Açık renkli, hafif ve kepekli olan lekelerin önlenmesi için güneşten uzak durulmalı ve güneş koruyucu kullanmadan güneşe çıkılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Yaz mevsimine,mevsimlerin değiştiği gibi sizde güzel bir değişime uğramaya ne dersiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: güneş sonrası losyonun faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.