Güneşin saçlara etkisi

Güneşin saçlara etkisi
Peki güneşin saçlara etkileri nelerdir? Güneş saç sağlığına nasıl zarar verir?
Güneşin saçlara zararları
Güneş ışığındaki ultraviole radyasyon ve saç ilişkisi hakkında yapılan araştırmalarda ultraviole radyasyona bağlı olarak saçlarda zamanla dökülme gibi problemlerin husule geldiği ortaya çıkmıştır. Bu hastalık ortaya çıktığında ise erkek tipi kelleşme tarzında saç dökülmesi ile karşılaşılır.

Ayrıca güneşin ultraviole radyasyon ışığı saçlı deri üzerinde de pek çok olumsuzluğa mahal vermektedir.
Güneşte çok fazla uzun süre kalmak hem cildimize hem de saçlarımıza zarar vermekte olduğunu bilmeli ve yaz ayları geldiği zaman hem cildimizi hem de saçlarımızı güneşten korumaya yönelik adımlar atmalıyız. Aksi durumda saç sağlığımız tehlikeye girer ve özellikle de bayanların ilgi gösterdiği, gözünden sakındığı saçlar incelme, kopma ve dökülme gibi olumsuzluklarla karşılaşır. Güneşin yaydığı bu ultraviole radyasyon, “akut telogen effluvium” olarak isimlendirilen bir hastalığı tetiklemektedir
Yaz mevsiminde saçları güneşten korumamak, saçların incelmesine, kopmasına, yıpranmasına ve dökülmesine yol açar. Tüm bu sorunlar ise güzelliği önemli derece de etkileyen saçların sağlıksız görünmesi demektir.
Bir önceki Yağ enjeksiyonu vücudun hangi bölgelerine uygulanıyor? başlıklı konumuzda yağ enjeksiyonu hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gunesin saclara faydasi, asiri gunes saca zararları, güneş ışığının saçlara etkisi, telogen effluvium belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.