Günlük ne kadar su içmeliyiz?

Günlük ne kadar su içmeliyiz?
Nefes alıp verirken, idrar yaparken, terlerken vücudumuz su kaybettiği için kaybedilen suyun geri vücuda kazandırılması çok önemlidir. Başta böbreklerimiz olmak üzere tüm organlarımız için gerekli olan su, günlük içilmesi gereken miktarın altında tüketilmemelidir.
Sağlığımız için oldukça mühim bir sıvı olan su, yaşam kaynağımız olarak tanımlanmakta ve bu sebeple de tüketimine oldukça dikkat edilmelidir.

 
Günlük tüketilmesi gereken su miktarı kişinin sağlığına, yaşam koşullarına, günlük aktivitelerine ve yaşadığı bölgenin iklimine göre değişmektedir. Günlük tüketilecek su miktarı ne kadar olmalıdır sorusuna cevap verebilmek az önce saydığımız etkenlerin saptanması gerekir.

Organların gerektiği gibi çalışması için suya ihtiyacı vardır
Uzman doktorlar vücudun günlük su ihtiyacını karşılamak için günlük ne kadar su içmek gerekir sorusuna genelleme yaparak 8-9 bardak diye cevap verdiler. Bu miktar gerektiği durumlarda çoğaltılabilir.

Bir önceki yazımız olan Kasık biti tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: GÜNLÜK NE KADAR SU İÇMELİYİZ

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.