Hastalıkların çaresi artık internette aranıyor

Hastalıkların çaresi artık internette aranıyor

Amerikan Ulusal Sağlık İstatistikleri Merkezi’nin araştırmasına göre, geçen yıl halkın yarıdan fazlası internette sağlık konularıyla ilgili araştırma yaptı, ancak bunun sadece yüzde 5′i aradığı sağlık sorunuyla ilgili olarak doktoruyla internet üzerinden iletişime geçti.
ABD’de yapılan bir araştırma, ülke vatandaşlarının yaklaşık yarısının sağlık sorunları için interneti kullandığını ortaya çıkardı. Araştırmada hastaların sadece yüzde 5′inin doktorla temas kuruduğunu ortaya çıkardı.
Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma ile, insanların yarısının sağlık sorunlarını çözmek için artık interneti kullandığı tespit edildi.
Araştırmacılar, çalışmanın Ocak-Haziran 2009 arasında yaşları 18 ile 64 arasında değişen 7 bin 192 kişiyle yapıldığını, bu süre içinde katılımcıların yüzde 51′inin son 12 ay içinde sağlık konularıyla ilgili arama yaptığını söylediğini dile getirdi.

Kadınların internette sağlık konularını erkeklerden daha fazla aradığını (kadınlar yüzde 58, erkekler yüzde 43) ortaya koyan araştırmada, internet üzerinden ilaç talebinde bulunanlar ve bir sağlık kuruluşuna başvuranların oranı ise sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 3 olarak belirlendi

Konuyla ilgili benzeri bir araştırma ise doktorların hastalarıyla internet üzerinden iletişime geçmekte fazla istekli olmadıklarını gösterdi. Araştırmacılar, sebep olarak da doktorların ”mahremiyetin korunması ve zamanlarını nasıl değerlendirdikleri” konularındaki düşüncelerinin net olmamasını gösterdi.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.