Hastalıkların Duygusal Nedenleri

Hastalıkların Duygusal Nedenleri
Hay’a göre hastalıklardan bazıları, nedenleri ve çözümleri: “

.Alkolizm:

Olası neden (Ne yararı var? Yararsızlık, suçluluk ve yetersizlik duygusu. Metafizik konusunda verdiği konferanslarla adını duyuran, yüz binlerce insanın kendi güçlerinin potansiyellerini keşfederek, kişisel gelişimlerine ve düşünce gücüyle kendilerini tedavi etmelerine yardımcı olan Louise L. Hay’ın “Düşünce Gücüyle Tedavi-2” adlı kitabı Altın Kitaplar yayınevi tarafından yayınlandı.

Hay’a göre pek çok hastalığın kökeninde kişinin kendisine ve çevresine karşı duyduğu sevgisizlik, güvensizlik, suçluluk, öfke ve korku gibi duygular yatıyor. Hay, olumsuz düşünce kalıplarını olumluya çevirerek hastalıklardan korunulabileceğini dile getiriyor. Kendini reddetme); Yeni düşünce biçimi (Şu anda, şimdiki zamanda yaşıyorum, yaşadığım her an yeni bir yaşam, öz değerimi görmeyi ve algılamayı kabul ediyorum, kendimi seviyor ve onaylıyorum).

.Aybaşı sorunları:

Olası neden (Dişiliğin yadsınması, suçluluk, korku, cinsel organların kirli ya da günahkâr olduklarına ilişkin inanç), Yeni düşünce biçimi (Kadın olarak gücümü ve bedenimin doğal ve olağan işlevlerini kabul ediyorum, kendimi seviyor ve onaylıyorum),

.Beyin tümörü:

Olası neden (Yanlış programlanmış inançlar, inatçılık, eski yaşam biçimini değiştirmeyi reddetmek; Yeni düşünce biçimi (Aklımı yeniden programlamak çok kolay, yaşam sürekli değişebilir)
.Boyun sorunları: Olası neden (Boyun esnek olmayı simgeler. Sorunların diğer yanlarını görmeyi yadsımak, inatçılık ve esnek olamamak sorunların ana nedenidir); Yeni düşünce biçimi (Konuları kolaylıkla ve esneklikle her açıdan görüp değerlendirebiliyorum. Bir şeyi gerçekleştirmenin binlerce yolu var, güvendeyim).

.Depresyon:

Olası neden (Sahip olma hakkını kendinde hissetmemekten ötürü kaynaklanan öfke, çaresizlik); Yeni düşünce biçimi (Başkalarının korkularının ve sınırlamalarının ötesine geçiyorum, yaşamımı ben kendim yaratıyorum).

.Enfeksiyon:

Olası neden (Öfke, tedirginlik, bıkkınlık); Yeni düşünce biçimi (Uyum ve huzur içinde olmayı seçiyorum).

.Felç:

Olası neden (Anlamsız ve yanlış düşünceler, tıkanıp kalmak); Yeni düşünce biçimi (Düşüncelerimde özgürüm ve neşe içinde kolaylıkla olağanüstü deneyimler yaratıyorum).

.Gaz sancıları:

Olası neden (Korku, hazmedilemeyen düşünceler, düşüncelere sıkı sıkıya saplanıp kalmak); Yeni düşünce biçimi (Rahatlıyorum ve yaşamın tüm benliğimi sarmasına izin veriyorum).

.Grip:

Olası neden (Yoğun olumsuzluk ve inançlara duyulan tepki, korku, istatistiklere inanma); Yeni düşünce biçimi (Kitlelerin inançlarına ve/veya takvime inanmanın çok ötesindeyim. Tüm etkilerden ve tıkanıklıklardan uzaktayım).

.İktidarsızlık:

Olası neden (Cinsel baskı, gerginlik, suçluluk duygusu, toplumsal inançlar, anne korkusu); Yeni düşünce biçimi (Cinsel gücümü kolaylıkla ve zevkle ifade ediyorum).

.Kabızlık:

Olası neden (Eski düşüncelerden vazgeçmeyi reddetmek, geçmişten bir türlü kopamamak, bazen de cimrilik); Yeni düşünce biçimi (Kendimi geçmişten kurtarırken yenilik, tazelik ve canlılık tüm varlığımı kaplıyor, yaşamın içimden akmasına izin veriyorum).

.Kalp krizi:

Olası neden (Para, mevki vb. için kalbin içindeki neşeyi yok etmek); Yeni düşünce biçimi (Neşeyi, hazzı kalbimin merkezine yerleştiriyorum, herkese sevgiyle yaklaşıyorum).

.Kanser:

Olası neden (Derin acı, uzun süreden beri varolan kırgınlık, açıklanamayan sır ya da hüzün bedeni yer bitirir. Yoğun nefret duyguları, ne yararı var); Yeni düşünce biçimi (Geçmişle ilgili her şeyi sevgiyle bağışlıyorum, yaşamımı mutluluk ve neşeyle doldurmayı seçiyorum, kendimi seviyor ve onaylıyorum).

.Menopoz sorunları:

Olası neden (artık istenilmemekten korkmak, yaşlanma korkusu, kendini yadsıma, yeterince iyi olmadığını düşünme); Yeni düşünce biçimi (Yaşamımın her aşamasında dengeli ve huzurluyum ve bedenimi sevgiyle kutsuyorum).

.Migren:

Olası neden (Köşede sıkışıp kalma duygusu, yaşamın akışına direnmek, cinsel korkular); Yeni düşünce biçimi (Kendimi yaşamın akışına bırakıyorum, yaşamın tüm gereksinimlerimi karşılayacağını biliyorum, bu benim yaşamım).

.Prostat sorunları:

Olası neden (zihinsel korkuların erkekliği zayıflatması, pes etmek, cinsel baskı ve suçluluk, yaşlanma korkusu); Yeni düşünce biçimi (Kendimi seviyor ve onaylıyorum, gücümün farkındayım, ruhum her zaman genç).

.Yatağı ıslatma:

Olası neden (Ebeveyn korkusu); Yeni düşünce biçimi (Bu çocuğa sevgi, şefkat ve anlayışla yaklaşıyorum).”

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.