Hemorid hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler

Hemorid hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler
Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroid çok ağrılı, hatta kanamalı olarak görülebilir.
Toz zerdeçal ile hemoroid tedavisi
Toz zerdeçal hemoroid için çok faydalıdır.
Hemorid hastalığının tedavisi için kullanabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemlerinden birkaçı aşağıdadır.
Hemorid rahatsızlığında eğer yoğun kanama probleminiz var ise mutlaka bir genel cerrahi uzmanına başvurmalı ve gereken tedaviyi almalısınız.
Anal bölgenin varisi olarak tabir edilen hemorid, sfinkter (makat) damarlarının genişleyerek deforme olması hastalığıdır
Aktif maddesi kurkumindir. 1 silme tatlı kaşığı zerdeçal (yaklaşık olarak 3 gram), ortalama 30-90 mg kurkumin içerir. 200 mg/gün’lük dozlarda (yaklaşık 2-4 silme tatlı kaşığı toz) zerdeçalın antienflamatuvar, antikanserojen ve antiaterojenik olduğu gösterilmiştir. Şimdiye kadar bilinen bir yan etkisi yoktur.
Karahalle ile hemoroid tedavisi

Karahalle bitkisi taş kadar sert bir bitkidir ve kahve çekirdeğine benzer. 100-150 gram karahelleyi çok az miktarda sade veya sıvı yağ ile, kısık ateşte, sürekli karıştırmak suretiyle pişirin. Pişirilen karahelle çekirdekleri yumuşak bir kıvam alacaktır. Altını kapatıp, ılıyıncaya kadar bekleyin ve ılıyan çekirdekleri cam bir kavanozda saklayın. Hemoroid şikayetlerinizin yoğun olduğu günlerde, yemeklerden önce, günde 2-3 kez 1 adet çekirdeği çiğneyin.
Kuşburnu ile hemoroid tedavisi
Kuşburnunu yıkayıp temizledikten sonra, pelte kıvamına gelinceye kadar pişirin. Elde ettiğiniz pelte ılıyınca, bu pelteyi makat bölgesine tampon yapacak şekilde koyun. Üzerine naylon kapatarak çamaşırınızı giyin ve oturun.
Sülük ile hemoroid tedavisi
Son dönemlerde tıbbında önemle üzerinde çalıştığı sülük tedavisi hemoroid ve ilerlemiş varis vakalarında oldukça iyi sonuç vermekte. Sülük tedavisini yapan pek çok merkez bulunmakta. Ama önemli bir hatırlatma yapalım. Tedavide kullanılan sülükler başka birinde daha kullanılırsa hepatit ve AIDS gibi hastalıkların yayılması açısından risk teşkil etmektedir.
Bir önceki Göz yorgunluğunun nedenleri başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kulak arkasında damar şişmesi, makat şişmesine ne iyi gelir, makat sülüğü, toz zerdeçal basur, dübür şişmesi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.