Hepatit A aşısı kaçıncı ayda yapılır?

Hepatit A aşısı kaçıncı ayda yapılır?
ayda yapılmaktadır. ayda ve 24. Geçtiğimiz sene Sağlık Bakanlığı çocukluk dönemi aşı takvimine Hepatit A aşısını da ekledi ve tıpkı Hepatit B, kızamık, kabakulak, kızamıkçık, tetanos ve boğmaca gibi çocukluk döneminde yapılan bu aşılar gibi Hepatit A aşısı da yapılacaktır. Peki ama hangi ayda? Yeni doğan bebeklere kaçıncı ayda Hepatit A aşısı yapılıyor?
Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz 2012 senesinde çocukluk dönemi aşıları arasına giren Hepatit A, doğumdan sonra 18.
Çocukların sağlıklı gelişim göstermesi ve bir takım ölümcül hastalıklara yakalanmamalarını önlemek adına her çocuğa doğumda ve doğumdan birkaç ay sonra ya da okul çağında Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş aşılar yapılıyordu
Toplamda 2 doz vurulan Hepatit A aşısı, sağlık kuruluşları tarafından diğer çocuk dönemi aşıları gibi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Hepatit A hastalığına karşı yüksek koruma etkisi gösterecek olan Hepatit A aşısı, çocukların ilerleyen dönemlerde daha kaliteli bir yaşam sürmesine olanak sağlıyor.

Hepatit A aşısı ne zaman yapılacak?
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.