Her yemekten sonra diş ipi kullanın

Her yemekten sonra diş ipi kullanın
Peki, ne kadar sıklıkla diş ipi kullanmak gerek?
Uzmanlar, haftada 3-4 kez diş ipiyle dişleri temizlemenin yeterli olduğunu belirtiyor.
Sadece diş fırçalama, diş yüzeylerinin ancak beşte üçünü temizler. Çünkü diş ipi, fırçanın ulaşamadığı yerlere girerek, zararlı bakterilerin üremesine neden olan yiyecek artıklarını temizliyor.
Her ne kadar son teknoloji ürünü olursa olsun, hiçbir diş fırçası, klasik diş ipinin yerini tutamıyor. Diş ipi kullanmak için en uygun zamansa akşam yatmadan önce
Bu nedenle, temizlenmeyen diş aralarında oluşacak bakteri plağını ve yemek artıklarını temizlemek özel bir bakım gerektirir. Diş çürükleri ve diş eti hastalıkları özellikle bu bölgelerde başladığı için her gün düzenli olarak diş ipi kullanılmalıdır.
Yaklaşık 45 cm. uzunluğunda diş ipini kopartıp uçlarını orta parmaklarınıza dolayın.

Diş ipini üst dişler arasından geçirmek için başparmaklarınızı kullanın. Bunu yumuşak ve yavaş hareketlerle yapın, diş etlerinizi zedelememeye özen gösterin.
Alt dişlerinizi temizlerken, diş ipini dişler arasından geçirmek için işaret parmaklarınızı kullanın.
Diş ipine her dişin çevresinde eğim vererek yukarı aşağı hareket ettirip bakteri plağını temizleyin. Aynı işlemi her dişinizde tekrar ederek dişlerinizi tam olarak temizleyin.
Bir önceki Sağlıklı diş kalp krizini önlüyor başlıklı konumuzda ağız sağlığı, diş macunu ve kalp krizi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: diş fırçaladıktan sonra deri soyulması

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.