Hindiba Bitkisi Nedir? Hindiba Bitkini Ne İşe Yarar?

Hindiba Bitkisi Nedir? Hindiba Bitkini Ne İşe Yarar?
Hindiba bitkisinin faydalarını merak ediyorsanız, aiağıdaki makalemizi inceleyiniz…

 

Hindibanın Faydaları ve Etkileri: İştah açar ve sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca, C vitamini ve de Kalsiyum açısından da oldukça zengindir. Uçucu yağ, glikozitler, müsilaj ve  karbonhidratlar içerir.
Hindiba Bitkisi, sarı çiçekli, uzun köklü ve sapsız yaprakları olan bir bitkidir. Hindiba bitkisini bir çok ilaç firmalarıda kullanmaktadırlar
Vücuda, mideye, karaciğer ve böbreklere kuvvet verir. Güneş yanıkları ve egzamaya karşı faydalıdır. İdrar ve balgam söktürür. Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur. Kanı temizler ve damarları genişletir. Sıtmaya da iyi gelir. Kusmayı önler.
Hindiba Nasıl Kullanılır? Hekimlikte kullanılan kısımlar, hindiba kökü ve yapraklarıdır. Sebze olarak da kullanılır. Siyatik ve kalp çarpıntısı gibi şikayetlerde, hindiba lapa haline getirilip sıcakken şikayetin olduğu bölgenin üzerine konursa faydası görülür. Lapası arı ve akrep gibi zehirli hayvan sokmalarında da kullanılır.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hindiba bitkisi, hindibag bitkisi, www hındıbaba otu, hindiba bitkisi nedir, Hindiba eyefaydalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.