Huzursuz bacak sendromu doğal tedavi

Huzursuz bacak sendromu doğal tedavi
İşte huzursuz bacak sendromunun doğal tedavi yöntemleri.
Bilhassa da uyumaya yattıktan birkaç dakika sonra husule gelen ve husule gelmesine hareketsizliğin etkisi bulunan huzursuz bacak sendromu, bacaklarda ağrı, karıncalanma, uyuşma gibi tarifi zor huzursuzluk ile kendini belli eden nörolojik bir rahatsızlık olmaktadır. Gelin bu doğal yöntemlerle çare bulalım. Huzursuz bacak sendromu ortaya çıktığı zaman hasta sürekli bacaklarını hareket etme gereksinimi duyar ve bu sebeple de özellikle geceleri rahat bir uyku uyuyamaz. Gün içerisinde de hareketsiz kalındığında ortaya çıkar ancak en çok geceleri uyurken kendini gösterir

Huzursuz bacak sendromuna doğal çözüm
Huzursuz bacak sendromunda husule gelen ağrı hareket edince ortadan kaybolur ve bu özelliği ile genellikle romatizma hastalıklarıyla karşılaştırılan bu sorunu romatizmadan ayırmak mümkün olur. Çünkü romatizma hastalığında hissedilen ağrı hareket edildiğinde geçmemektedir. Ancak birkaç dakikalık hareketle huzursuz bacak sendromu ağrısı geçer ve hareketsiz kalındığında yeniden ortaya çıkar.
Huzursuz bacak sendromunun doğal tedavisi için yapmanız gerekenler son derece basittir. Bu sorunu yaşayan herkesin uyku ve yemek saatine dikkat edip düzene sokması gerekir. Spor yapma alışkanlığı edinmeli ve bacaklara yönelik masajlar öğrenilmelidir. Ara sıra sıcak soğuk uygulaması yapılmalı, dar çorap ve pantolon giymelidir. Ya da bacakları elastik bandaj ile sarmak da huzursuz bacak sendromunun doğal tedavi yöntemlerinden biridir.

Taze badem yemek, yeşil çay içmek, potasyum, magnezyum, B12, E vitamini ve kalsiyum bakımından zengin beslenmek, alkolden uzak durmak, sigara içmemek, kahve tüketimini sınırlamak ya da hiç içmemek huzursuz bacak sendromunun geçmesinde yardımcı ve önemli hususlardır.

Bir önceki yazımız olan Prostattan korunma yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: huzursuz bacak sendromuna hangi bitki iyi gelir, uykuda bacak atması ıcın dogal cozumler, Huzursuz bacagn doğal tedavileri, huzursuz bacak sendromuna ne yapmalıyız, huzursuz bacak sendromunda son care

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.