İshale iyi Gelecek Besinler

İshale iyi Gelecek Besinler
İshal sorununa yakalanmak yazın dahada kolaylaşır. Fakat bazı besin ve içecekler de ishali azaltmaya yardımcı olabiliyor.
İshal herkesin başına gelebilecek bir rahatsızlıktır. İshal rahatızlığında bağırsak fonksiyonu olumsuz yönde etki altında kalmaktadır. Bazı besin ve içecekler ishali dahada çoğaltabilir
Bizde bu nedenle ishale iyi gelecek besinleri derleyip biraraya getirip, sizleri bilgilendiriyoruz…

 
bir kereye mahsus ishal olmanız ishal hastalığına yakalandığınız anlamını taşımaz. Yanlış besin maddeleri nedeniyle dışkı bir kereye mahsus olarak normalin dışında bir cıvıklık hatta sululuk gösterebilir ama sonrasında normal haline döner. İshal hastalığından tıp dilinde ishal durumu bir kaç güne yayıldığında ve gün içinde iki – dört keze kadar cıvık olduğunda söz edilir.

Genellikle mide ve bağırsak enfeksiyonları ishale yol açar. Bakteriler özellikle değişken ısılarda ishal oluşmasına neden olur. Çünkü hava değişimleri metabolizmayı oldukça yorar, bu da metabolizmanın bazen zayıf düşmesine yola açarak bakteri gibi risk faktörlerine karşı eğilimli yapar. Bununla özellikle tatillerde karşılaşmak mümkündür. Çoğu kişi sıcak bir ülkeye gittiğinde ishal olur. Bunların yanı sıra antibiyotik ile tedaviler de ishale neden olabilir. Çünkü antibiyotikler maalesef sadece kötü huylu bakterileri değil, bağırsakta bulunan iyi huylu bakterileri de öldürür. Bu nedenle bağırsak korumasız kalır ve ishal olma riski yükselir.
Kola ve tuzlu krakerler halk arasında ishale karsı kullanılan ev ilaçlarıdır. İshal rahatsızlığında yeterince çeker ve tuz tüketimine özen gösterilmelidir. Şeker ihtiyacınız için örneğin meyve çaylarını tercih edebilirsiniz. İshalde en önemli şey yeterince su tüketimidir. Bol miktarda su için! Dışkınızın katılaşması için muz yiyebilirsiniz.
Bir önceki Safra Kesesinde Taş Nasıl Olur? Belirtileri Nedir? başlıklı konumuzda safra taşının tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ishale iyi gelen içecekler, ishale en iyi gelen şey, ishal, ishal hastaligina iyi gelen oneriler, ishale iyi gelen yemekler nelerdir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.