İskemik kalp hastalığı belirtileri

İskemik kalp hastalığı belirtileri
İskemik kalp hastalığının ortaya çıkması sonucunda kalp krizi riski de yükseldiği için bazı hastalar kalp krizi geçirmektedir. Peki nedir iskemik kalp hastalığı belirtileri:
İskemik kalp hastalığının belirtileri
İskemik kalp hastalığı yaşayan kişilerde husule gelen belirtiler kol, sırt, boyun ve çene bölgesine doğru göğüsten yayılan ağrılardır. İstemik kemik hastalığının belirtileri hissedilmeye başladığı gibi kalp uzmanına başvurulmalı ve tedavi için gerekli adımlar geç kalınmadan uygulanmalıdır.
İskemik kalp hastalığı, ateroskleroz ya da arterlerin kan akışını engelleyecek nitelikte sertleşmesinden kaynaklı olarak husule gelen bir rahatsızlık olmakta ve bu rahatsızlığa bazı zamanlar yüksek tansiyon hastalığının varlığı da sebep olmaktadır. Göğüste başlayıp bu bölgelere doğru yayılan ağrılar iskemik kemik hastalığını işaret ediyor, bu belirtilere dikkat etmek lazım
Ayrıca bu ağrıya bulantı, terleme ve baş ağrısı da eşlik edebilir.
Terleme, bulantı ve baş ağrısı gibi belirtiler göğüs ağrısı olmadan da ortaya çıkabilir. Düzensiz atan nabız, sürekli yorgunluk hali, halsiz kalma gibi şikayetlerde iskemik kalp hastalığının belirtileri oluyor. Bu belirtileri aynı anda ya da birkaçını yaşıyorsanız tıbbi değerlendirme için uzman doktora gidilmelidir.

K

Bir önceki yazımız olan Hipertansif kalp hastalığı tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: iskemik gögüs agrısı nedir, iskemik kalp hastaligina ne iyi gelir, iskemik kalp hastalığının belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.