Islak zeminde düşme kırıklarına dikkat

Islak zeminde düşme kırıklarına dikkat
Dr. Ali Baktır, kış aylarında buzda kayarak düşmeye bağlı kırıkların görülmemesi için, “Küçük adımlarla yürümeyin. Kontrollü düşün” dedi.
Uzmanlar soğuk ve karlı havada ıslak zeminden veya buzlanmadan kaynaklı meydana gelen düşmelere bağlı olan kırıklar için dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuyor.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof

Prof. Dr. Ali Baktır, buzlu ve karlı yollarda düşmemek için tedirgin adımlar atılmaması gerektiğini söyledi. Ortopedi Uzmanı Prof. Dr. Ali Baktır, kış aylarında buzlu ve karlı yollarda düşme sonucu oluşabilecek kırık ve çıkıklara dikkat çekti.
Prof. Dr. Baktır, kaygan zeminde küçük adımlarla yürünmemesini ve ellerin de cepte olmaması gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“Düşme anında avuç içinin yere dönük olması kalçaya binen yükü hafifletecektir. Düşme sırasında dirseklerin yerle temasıyla olması muhtemel kırık ya da çıkık engellenmiş olacaktır. İyileşmesi en zor kırıklar kalçada meydana gelmektedir.
Özellikle yaşlıların kemik erimesine bağlı bilek kemiklerinde kırıklar oluşabileceğinden daha dikkatli olmaları gerekiyor. Yaşlılar, kar sonrası oluşan buzlu günlerde dışarı çıkmamalı, çıkacaklarsa da düşerken daha kontrollü düşmeli. Hastanelere her yıl çok sayıda düşmeye bağlı kırık ve çıkık vakaları gelmektedir.”
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ıslak zeminde düşme, ıslak zeminde düşmek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.