İyonlarla tümör tedavisi

İyonlarla tümör tedavisi
Kanser hücreler üzerinde alışılagelmiş olan radyasyon ışınlaması tedavisine bile büyük üstünlük sağlayan iyon teknolojisi, yüksek enerjisi ile tümörün bulunduğu çevre dokulara hiçbir zarar vermeden, ağır iyonların hücrelerdeki biyolojik etkinliği yüksek olduğundan, tümör hücrelerinin kromozomlarında onarılamayan bozunmalar sonucu tümör yok ediliyor.
Günümüzde ilim ve teknoloji alanındaki büyük gelişmeler sağlık sektörü üzerinde son derece başarılı ve etkili yöntemlerin geliştirilmesine yararı olduğundan, amansız hastalıklar arasında olan kanserin husule gelmesinde rol oynayan tümör hücreleri de bu gelişmeden nasibini alıyor.
İyon teknolojisi, tümörleri kökünden yok etme özelliğine sahip önemli gelişmelerden biri olarak, vücut yuvalanan ve cerrahi operasyonlarla alınması riskli olan ya da alınmayan tümörlerde etkisini göstererek, sağlıklı hücrelere zarar vermeden yok edilmesini sağlıyor. İşte bu mutlu haberlerden biri de, tümörlerin üzerinde etkili olan iyon teknolojisi. Kanser hastalıklarında çağımızda bir hayli ilerlemiş olduğundan kanseri önleme çabalarında yapılan ilmi araştırmalar sonucunda etkili tedavi metotları ortaya çıkıyor ve insanoğluna mutlu edici haberler veriliyor

Bir önceki yazımız olan Mesane kanserinden korunma yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.