Kalbin sürekli hızlı atmasının nedenleri

Kalbin sürekli hızlı atmasının nedenleri

Kalbin hızlı atmasının nedeni
Kalbin hızlı atmasının nedenleri arasında en çok rastlanan taşikardi ve ritim bozukluğudur. Eğer sizde de kalbin sürekli hızlı atması gibi bir problem söz konusuysa, uzmanların sürekli kalbin hızlı atmasının sebepleri hakkında ki açıklamalarını makalemizde okuyabilirsiniz.
Kalbin sürekli hızlı bir şekilde atmasının pek çok nedeni olduğunu söyleyen uzman kalp doktorları, kalbin sürekli hızlı atmasının nedenleri hakkında açıklamalar yaptılar. Kalp hızı normalde dakikada 60-90 arasında olmalıyken, kalp hızı dakikada 100′ü buluyorsa taşikardiden bahsedilebilir.

Sinirlenmek, heyecanlanmak, egzersiz yapmak, kansızlık, tiroid bezinin hızlı çalışması, enfeksiyon gibi durumlarda kalbin sürekli hızlı atmasına neden olur. Taşikardi sorunu kap hızının yüksek olması yani çarpıntı olarak husule gelmesini ifade eder
Bu nedenlerin dışında kalp ileti sistemindeki bozukluklar ciddi yakınmalar olarak sayılır. Sürekli olarak geçmek bilmeyen bir kalp çarpıntısı sorununuz varsa kalp doktoruna görünün.
Bir önceki Çocuklarda kalp yetmezliği tedavisi başlıklı konumuzda çocuklarda kalp yetmezliği hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kalbin hızlı atmasının nedenleri, çocuklarda kalbim fa pazartesi atması, cocuklarda kalbin hızlı atmasının nedenleri, kalbin hızlı atması nasıl geçer, sinirlenince kalbin hızlı atması

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.