Kalp hastalıkları ve nedenleri

Kalp hastalıkları ve nedenleri
Kalbin düzgün çalışmaması ise insan vücudunda önemli sorunlara yol açmakta ve hayati risk taşımaktadır.
Akciğerlerin üzerinde ve göğüs kafesinin içinde bulunan, yaşamımız için en önemli uzuvlarımızdan olan kalp, ne yazık ki bir takım sebeplerden olumsuz etkilenmekte ve buna bağlı olarak ya işlevini yitirmekte ya da işlevini gerçekleştirmekte bir hayli zorlanmaktadır.

Kalp hastalıkları sayılamayacak kadar çok olduğundan sizlere bu makalemizde en sık karşılaşılan kalp hastalıklarının nedenlerinden bahsetmek istedik. Sizlere bu makalemizde kalp hastalıkları ve kalp hastalıklarının nedenlerinden bahsetmek istiyoruz. Buyurun makalemizi sonuna kadar okuyun ve kalp hastalıklarının sebepleri nelerdir öğrenin
Kalp krizi, damar sertliği, kapaklarındaki hastalıklar, kalbin yapısından kaynaklanan anormallikler, kalbe kan akışını sağlayan damarlardaki rahatsızlıklar, kalpteki ritim bozuklukları, kalp yetmezliği ve göğüs anjini hastalıkları ve bu hastalıkların neden kaynaklandığın öğrenmek için okumaya devam etmelisiniz.
Damar sertliği: Bu rahatsızlık yağların artması sonucu damar yapısının bozulmasından kaynaklanan, kalp hastalıkları arasında en sık karşılaşılan ve en tehlikeli olanlarındandır. Protein ve kolesterolden dolayı biriken yağların aşırı dereceye ulaşması kalp damarlarını tıkayıp daraltmaktadır.
Kalp krizi: Kan ve yağ birikmesinden kaynaklanan bu sorun ise koroner damarların tıkanması ve yeterli kan akışının sağlanamaması sonucunda kalp kaslarının oksijensiz kalmasından husule gelmektedir.

Kalp yetmezliği: Kalbin en mühim görevlerinden olan kan pompalama işlemini yerine getirmemesi sonucu kalp basıncının artması, virüs enfeksiyonlarının kalp kasında zayıflamaya yol açması neticesinde husule gelmektedir.
Göğüs anjini: Damarlarda husule gelen tıkanmalardan dolayı kalbin kan ihtiyacının karşılanmamasından oluşur.

Bir önceki yazımız olan Masum üfürüm tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kalp rahatsızlıkları ve nedenleri, kalp rahatsızlıkları ve nedenleri nelerdir, kalp hastalıkları ve nedenleri nelerdir, kalp hastalıkları ve nedenleri, kalp hastalıklarının nedenleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.