Kanser ve diyabete karşı terminatör protein

Kanser ve diyabete karşı terminatör protein

Avustralyalı ve İngiliz bilim adamları pek çok hastalıkla mücadelede kullanılacak yeni protein buldu.
Araştırmacıların, 10 yıllık çalışmasında perforinin ‘vücudun temizlik silahı’ olduğunu, bu protein olmadan bağışıklık sisteminin hücreleri temizleyemeyeceğini saptadı. Araştırmacı, bağışıklık sistemi içinde yer alan perforin adlı proteinin anormal hücreleri hedef aldığını ve öldürücü enzimlerin geçişini sağlamak için hücre zarında boşluk yarattığını gösterdi.
Hasta hücreleri öldürebilen protein bulundu. Bağışıklık sistemindeki perforin proteininin anormal hücreleri öldürdüğü, buluşun kanser ve diyabetle mücadelede kullanılacağı bildirildi

Sıtma ve kanserle savaşacak

Perforinin yapısının listeriya ya da şarbon hastalığına neden olan bakterilerin zehrine benzer olduğunu da tespit eden bilim adamları, vücudun hastalıklardan ‘ders çıkararak’ savunma taktikleri geliştiriyor olabileceğine dikkati çekti.
Bilim adamları, perforinin kanser, sıtma ve şeker hastalığıyla mücadele için nasıl kullanılacağı konusunda araştırma başlattı.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kanser de sitma

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.