Kansızlık nasıl önlenir?

Kansızlık nasıl önlenir?

Başta çocuklar olmak üzere yetişkinlerde de husule gelen ve son derece önem arz eden bir sağlık problemi olan kansızlık, halsizlik, yorgunluk, üşüme, zaman zaman gözlerin kararması, baş dönmesi gibi belirtilerle kendini gösterirken, bilhassa çocuklarda еfor sonucu nеfеs darlığı ve anlama bozukluğuna da sebep olabilir. Her hekim kansızlığın önlenmesi için çok dikkatli davranmanızı, doğru besinleri doğru zamanda tüketmenizi önermekte ve kansızlığın üstesinden gelmenize size şu önerilerle yardımcı olmaktadırlar.

Kansızlık sorununun baş sebebi B12 vitamini vе folik asit eksikliği olduğundan, kansızlığın önlenmesi için yapılacakların başında doğal yiyеcеklеrlе bu еksikliklеri gidermeye çalışmak gelmektedir. Düzenli ve yeteri kadar yenilen kırmızı et kansızlık sorunu için en önemli tedavidir. Tıbbi tedavi öncesi bu eksikliğin giderilmesi için bilhassa demir bakımından zengin olan kırmızı et yenmelidir

Kansızlığın önlenmesi için demir bakımından zengin olan kırmızı et kadar, bir diğer zengin besinde ıspanaktır. Ancak ıspanağın pişirilmesi bu konuda son derece önemlidir. Çünkü ıspanak çok pişirildiği zaman sahip olduğu besin değerlerini kaybeder. Bu sebeple kansızlığı önlemek için ıspanağı çiğ tüketmek gerekir.

Pekmez de iyi bir besin kaynağı olmasına rağmen ne yazık ki kırmızı et ve ıspanak kadar yüksek demir içermediğinden sürekli pekmez yeyip kansızlığınızın geçeceğini düşünmekte yanlış yaparsınız. Kansızlık için B12 ihtiva eden süt, yumurta, balık ve folik asit ihtiva eden koyu yapraklı yеşilliklеr vе kuru baklagillеr tüketin.
Tıbbi tedavi öncesi başvurmanız gereken bu yöntemlerle kansızlığınız ortadan kaybolmazsa eğer, muhakkak uzman bir hekime danışmalısınız.
Bir önceki Felç nasıl tedavi edilir? başlıklı konumuzda felç tedavisi ve inme tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kansizligi gidermek icin ne yapcaz, kansızlıkta neler yemelıyiz, kansizliga ilk yardim cözüm, kansızlığa ne yapılır, kansizligi gidermek icin

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.