Karaciğerde yağlanma belirtileri nelerdir?

Karaciğerde yağlanma belirtileri nelerdir?

Karaciğerde yağlanma belirtileri aslında çok da belirgin değildir. Bu nedenler karaciğerde yağlanma belirtileri hakkında bilgilenmeli ve bu belirtileri hissetmeye başladığınız an uzman bir hekime görünerek sorununuzun tedavisine başlamalısınız. Karaciğerde yağlanma problemi erken dönemlerde tedavi edilmez ise zamanla ilerleyerek siroz sorununu ortaya çıkartabiliyor. Peki nedir karaciğerde yağlanma belirtileri, buyurun öğrenelim.
Tetrasiklinler ve kortizon gibi kullanılan bir takım ilaçlar, kan lipit düzeyindeki artış ve hepatit, rye sendromu, wilson hastalığı gibi bazı karaciğer hastalıklarının sebep olduğu karaciğerde yağlanma problemi ekseri aşırı kilodan kaynaklanan bir problem olmaktadır
Ekseri bu sorun USG de veya genel kontrolde yapılan kan tahlilleriyle kendini ifşa etmektedir. Ancak yaşatmış olduğu sıkıntılara değinecek olursak karaciğerde yağlanma belirtileri arasında karnın sağ üst bölgesinde bir ağrı, ilerleyen zamanlarda da sarılık ortaya çıkacaktır.

Karaciğerde yağlanma problemi önemli bir sağlık sorunu olduğundan bu sorunu kesinlikle ihmal etmemeli ve tedaviye geç kalmadan başlamalısınız. Aksi durumda hayati tehlikeler ortaya çıkabilir ve yaşam sürenizi hem kısaltıp hem de kalitesizleştirir. Karaciğer yağlanması sorunu yaşayanlar muhakkak hekimlerinin önerilerine kulak vermelidirler.
Bir önceki Öksürük hangi hastalıkların belirtisidir? başlıklı konumuzda öksürük hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karaciğer sıkıntı belirti, karaciğerde bir sorun varsa ne gibi belirtiler gosterir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.