Karanfilin faydaları ve iyi geldiği rahatsızlıklar

Karanfilin faydaları ve iyi geldiği rahatsızlıklar

Son günlerde kendini ani bir şekilde gösteren soğuk havalardan korunmak için karanfil bitkisinden de yararlanabileceğinizi biliyor musunuz? İşte karanfilin bilinmeyen birçok yararı ve iyi geldiği hastalıklar…
Karanfil yemek yahut yakıp tütsü etmek; kötü kokuyu giderdiği gibi insanı soğuktan korur. Bir kimsenin nefesi kötü koksa; bir miktar karanfil ve havlıcan ile çavdar ekmeğinin kabuğunu alıp döverek bal suyuyla içse kötü kokan nefesini anında iyileştir.
Bir önceki Bilgisayara bakma sendromu yayılıyor başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karanfilin faydaları, karanfil faydalari, karanfilin faydalar, karanfil seker hastaligi, karanfil suyu içilirmi.
Genelde lokantalarda çıkışlarda tabakta kurutulmuş karanfili herkes görür, ağız kokusu gidermek için, birçok insanın tercihi olmuştur.
Mide bulanması ve kusmak için soğuktan meydana gelen ishal için, bir dilim ekmeği ateşe karşı kızartıp bal suyuna bir miktar sirke karıştırıp kızarmış ekmeği içine batırdıktan sonra üzerine dövülmüş karanfili ekip yemelidir.

Karanfilin faydaları ve iyi geldiği hastalıklar
– İstifrağı ve ishali giderir.
– Karanfil yemek veya bal suyuyla içmek kalbe kuvvet verir.
– Ciğeri de sağlamlaştırır.
– Yemeği hazmettirir.
– Mide bulanmasını ve kusmağı giderir.
– İştah açıcıdır.
– Mideye, başa ve sair azaya kuvvet verir.
– İshali teskin eder.
– Soğuktan olan bütün hastalıklara faydalıdır.
– Tamlaya, sinir bozulmasına, aza (el titremesi, ayak titremesi vs.) titremesine, çok uyuyana, aza (el uyuşması, ayak uyuşması) uyuşmasına iyidir.
– Nezleyi izale eder.
– Göze kuvvet verir.
– Karanfili ezip 10 gram kadarını süt ile yemek; meniyi artırır, şehveti tahrik eder, cinsel gücü artırır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.