Kas çekilmesinin tedavisi

Kas çekilmesinin tedavisi

Kas çekilmesi tedavisi
Kas çekilmesi yaşayan bireylerin ilk yapması gereken şeylerden bir tanesi soğuk komprestir.
Adalelerin yani bir diğer tabir ile kasların çekilmesinin pek çok sebebi bulunmakta, bu sebeplerden en sık rastlananı ise kasların incinmesi ya da travmalar nedeniyle zedelenmesidir. Kasların mütenevvi sebeplerden zarar görmeleri kaslarda çekilmeye neden olur ve kas çekilmesi evde tedavi edilebilir bir sorundur. İşte evde kas çekilmesi tedavisi için yapmanız gerekenler. Kas çekilmesi tedavisi hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz
Rahatsızlık çekilen kas bölgesine soğuk su ya da buz ile kompres uygulaması yapın. Ardından ise sıcak su banyosu ve termofor tedavisi uygulayabilirsiniz. Bu uygulamalar kas çekilmesinin tedavisi için son derece etkili uygulamalardır.

Ayrıca kas çekilmesi tedavisi esnasında ağrıyan bölgeyi yukarıda tutmalısınız ki şişme olmalısınız. Elastik bir bant ya da bandaj yardımıyla çok sıkı olmayacak şekilde hasarlı bölgeyi sarabilir, ağrıyı dindirmek için ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz. Bir süre kendinizi yormamalı ve aşırı yük kaldırmamalısınız. Ayrıca ağrıya bölgeye dokunmamaya da özen gösterin.
Bir önceki Karın şişmesinin tedavisi nasıl yapılır? başlıklı konumuzda karın şişmesi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kas çekilmesi, kas cekilmesi nedir, kas cekilmesi tedavisi, kasçekilmesi, morfin kas incinmesi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.