Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi nasıl yapılır?
Kalıcı makyaj ve kıl kökü nakli de kaş ekimi için uygulanan bir diğer yöntemlerdir. Kaşların dökülmesi, çizilmesi, yaralanması gibi mütenevvi sorunlar karşısında bireylerin en etkili çözüm yollarından biri, kaç ekimi yaptırmaktadır.
Kaş kaybındaki eksikliğin ortadan kaldırılması için günümüzde uygulanan en etkili yöntem FUE’dir. Peki kaş ekimi nasıl yapılır, ne tür işlemler ile kaş ekimi gerçekleştirilir, kaş ekimi öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmelidir, buyurun öğrenelim.
Yüzümüzün en estetik yapılarından birisi olan kaş, ne yazık ki her estetik unsur gibi o da bir takım faktörlerin etkisine maruz kalarak estetikliğini kaybetmekte ve bu eksiklik ile yüz bölgesinde bir hayli dikkat çekmektedir
Kişinin isteği üzerine bu yöntemlerden biri ile kaş ekimi gerçekleştirilmektedir.
Kaş ekimi için kullanılacak olan kıllar genellikle enseden alınır. Çünkü ense kılları kaşlarda daha kaliteli durmaktadır. Kaş ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kaşların çıkış açısıdır. Burun kökünde yukarı doğru bakarken, yanlarda kulağa bakmakta olan kaşların çıkış yönü ekim sırasında dikkate alınır ve varsa oradaki kılların çıkış açısı taklit edilir yoksa kaşları alınmamış birinin çıkış açısına benzetilir.

FUE kaş ekimini yapacak olan cerrahın bilgisi ve tecrübesi kaş ekimini oldukça başarılı kılar. İşin uzmanı tarafından yapılan FUE kaş ekim neredeyse hiç fark edilmez. Kaş ekimi öncesi kaşların ne kadar alana ekileceği önceden simetrik bir şekilde çizilmekte ve çizili alana kıl kökleri tekli folliküller halinde ve santimetre kareye 40-60 kök gelecek sıklıkta ekilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hızlı saç uzatan vitaminler nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ense kılından kaş

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.