Kayısı ve elma maskesiyle cildinizi koruyun

Kayısı ve elma maskesiyle cildinizi koruyun
Şifalı bitki olarak kayısı maskesi ve kayısı kürü yaparak cildinizi dış etkenlerden koruyabileceğinizi ve daha pürüzsüz, yumuşak ve güzel bir cilde kavuşabileceğinizi biliyor musunuz?
Ayrıca kayısı, sivilce ve siyah noktalar için de vazgeçilmezlerin başında geliyor.
Kayısı (Prunus armeniaca), Gülgiller familyasından gelir. Şekerpare, Şam, Tokaloğlu, Darende, İmrahor, Hacıkız, Hasanbey, Muhittinbey, Canino, J Foulon, Precoce de Colomer ve Screare gibi pek çok çeşiti vardır. Uzmanlar, taptaze, pırıl pırıl ve pürüzsüz bir cilt için kayısı tüketip kayısı ile yapılan cilt bakım kürlerini ve güzellik maskelerini tavsiye ediyor.
Birçok bitkinin olduğu gibi kayısının faydaları da saymakla bitmiyor
Kayısının kendiliğinden yetişen yabanisine zerdali adı verilir.
Kayısı; yaş kayısı, kuru kayısı, kayısı suyu, kayısı hoşafı, kayısı çekirdeği olarak tüketilmektedir. Kayısı’nın ana vatanı tarihi olarak Türkistan yani Orta Asya’dır. Kayısı; 5000 yıldır Türkistan yani Orta Asya bölgesinde bilinmekte ve tarımı yapılmaktadır.
Kayısı ve elma maskesi
Kayısı ve elma maskesi için gerekli malzemeler:
-1 adet taze kırmızı sert sulu tatlı elma
-4 adet taze kayısı
-5-6 kaşık su

Kayısı ve elma maskesinin yapılışı:
Elmanın kabuğunu çok ince bir tabaka halinde soyun. Çekirdeğini çıkarın fakat çekirdeğin etrafındaki ince beyaz yumuşak kısmı çıkarmayın.
Bir tencerenin içinde soyulmuş elma ile çekirdeklerini çıkardığınız kayısıları (kayısıların kabuklarını soymayın) ve 5-6 kaşık suyu kısık ateşte 6-7 dakika ağır ağır kaynatın.
Daha sonra blenderden geçirip ılınınca yüz ve dekolte bölümlerine sürün.
Yarım saat sonra normal su ile yıkayın.
Bu kürü uyguladıktan sonra cildinizde ilk 10 dakika içinde gözle görülür olumlu değişimlerin olduğunu siz de fark edeceksiniz.
Bir önceki Kurdeşen hastalığı sebepleri ve tedavi yöntemleri başlıklı konumuzda dermografik ürtiker, fiziksel ürtiker ve kurdeşen hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: elma cekirdegi maskesi nasilyspilir, elma ve kayisinin faydalari, kayısı elma maskesi faydaları, kaysi elma kapuk maskesi, Kuru kayısının cılde faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.