Kaynaştırma raporu nedir?

Kaynaştırma raporu nedir?
Yani bu rapor özel eğitime muhtaç olan bir çocuğun evilmek, takdir edilmek, beğenilmek, değer görmek ve kimseye bağımlı olmadan en doğal hakkı olan eğitimin bir takım tedbirlerin alınması gerektiğini gösteren bir rapordur. . Kaynaştırma raporu ise çocuğun durumunun kesin olarak öğretmenler tarafından öğrenilmesi, hem öğretmenin hem de normal durumlu arkadaşlarının çocuğa en doğru şekilde yaklaşımı amacıyla istenmektedir.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tam kaynaştırma düzelebilirmi, kaynaştırma raporunun zararları.
Engelli çocukların toplumun bir üyesi haline getirilmesi, kendi kendine yeme-içme, yıkanma, tuvalet ve bu gibi temel alışkanlıkları ve sosyal hayat içerisinde yaşamayı öğrenmeleri için akranları ile birlikte aynı sınıfta aynı dersleri görmeleri sağlanıyor.
Okul hayatına henüz yeni başlayan çocukların bazıları için öğretmenleri tarafından istenen kaynaştırma raporu, Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından çocuğun sorunlu durumuna uygun olarak verilen ve normal şartlarda eğitim alabilmeye uygun olduğunu gösteren bir çeşit belgedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.