Kemik erimesinden korunmak için Soğan tüketin

Kemik erimesinden korunmak için Soğan tüketin
.
Bir önceki Böbrek yetmezliği ve Böbrek yetmezliği tedavisi başlıklı konumuzda böbrek sağlığı, böbrek sağlığı için ve böbrek sağlığı için neler yapılmalı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kemik erimesine iyi gelen gıdalar. Hemen , hemen her yemeğimiz de kullandığımız soğanın faydaları bitmek bilmiyor.
Belli bir yaş dan sonra özellikle  yaşlılıkta ortaya çıkan kemik erimesi (osteoporos) hastalığına karşı en etkin ilacın soğan olduğunu uzmanlarımız açıkladılar. Sizlere bu yazımızda kemik erimesi ve kemik erimesine iyi gelen soğan hakkında bilgiler veriyoruz…

The Journal of Agriculture and Food Chemistry (Tarım ve Gıda Kimyası) isimli bilimsel dergide yer alan bir araştırmanın sonuçlarına göre, fareler üzerinde yapılan deneyler, beyaz kuru soğanda bulunan bir bileşimin kemikleri güçlendirdiğini ve kemik erimesini önlemede faydalı olduğunu ortaya koydu.
Kemikleri sağlam ve Sağlıklı tutmanın başlıca yolunun sağlıklı beslenme, içki ve sigaradan uzak durma ve şişmanlığı önleyecek ölçüde egzersiz yapmak olduğunu söyleyen araştırmacılar, kuru beyaz soğanda bulunan ve GPCS adını verdikleri bir bileşimin kemik erimesine karşı son derece etkin olduğunu kaydettiler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.