Kepek neden oluşur? Kepeklerden kurtulmak için ne yapılmalı? Saç bakım önerileri

Kepek neden oluşur? Kepeklerden kurtulmak için ne yapılmalı? Saç bakım önerileri
Dolayısıyla bulunmuş tam bir tedavisi de yok. Ama kepeği yinede önlemekte mümkün. Bu nedenle bu yazımızda saç kepeklerinden kurtulmanın için önerilerde bulumuyoruz..

 

Kepek sıkça rastlanan ve çirkin bir görünüş ile kişilerin sürekli olarak istemediği, ince tabakaların kafa derisinde ve saçlarda oluşmasıyla meydana gelen bir durumdur.
Şöyle ki, henüz hiç bir araştırma sonucu kepeğin tam olarak neden kaynaklandığı konusunda tatmin edici değil
İnce tabakalardan kastettiğimiz, ölü derilerdir. Bu ölü derilerin özellikle duşlardan sonra saç yüzeyine çıkmasına kepek denmektedir. Kepeklerden korunmak için öncelikle duş esnasında saç ve kafa kısmınızı yavaş ve yuvarlak oluşturur şekilde yıkamalısınız. Hızlı ve bastırılarak yıkanan saçların diplerinde ki derilerin daha çabuk bir şekilde saç yüzeyine çıkacağı için yavaş bir yıkama şekli kepek oranını azaltacaktır.
Ayrıca kepeklerden korunmak ve daha güzel bir saç görünümü için bazı bitkileri, meyveleri tüketmek kepek sorunları yaşayanlar açısından daha olumlu olacağını düşünüyorum. Bazılarını dile getirmek gerekir ise; zencefil, karakafes otu, kırlangıç otu, soya fasulyesi ( özellikle soya fasulyesi birçok ilaç, şampuan firmasının kullandığı büyük ve önemli etmenlerden biridir.) ve sirkedir.
Zaten birçok yazıda uzmanlarında belirttiği gibi sirke, derinin ölmesini engellemekte, kendini yenilerken saç yüzeyine çıkmasına engel olmaya yardımcı büyük etmenlerden biridir. Sizlerin kolay bulabileceğiniz ve sürekli olarak tüketebileceğiniz bitkiler arasında; soya fasulyesi ve zencefil bulunmaktadır. Zencefil ile yapılacak içeceklerin tüketiminden sonra kısa sürede saçlarınızda oluşan kepeklerin yok olduğunun farkına varabileceksiniz.
Bir önceki Çokmu Esmersiniz? İşde SizeTen Renginizi Beyazlatmak İçin Maske Tarifi başlıklı konumuzda bitkisel maske tarifleri ve maske tarifleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kepek için ne yapılmalı, saçta kepek olmaması için ne yapılır, saçta kepek neden oluşur, kepeği ne önler, kepekli saçlar için ne yapmalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.