Kilo alma nedenleri nelerdir?

Kilo alma nedenleri nelerdir?

Günümüzde kiloları ile başı dertte olan o kadar çok insan var ki, uzmanlar bu sorunun bu kadar çok insanda görülmesini ve giderek de artış göstermesini araştırarak sorunun sebeplerine ulaştılar.
Öncelikle birçok kişinin kilo almasında ki en büyük sebeplerden birisi, hareketsiz bir yaşamdır. Kentsel yaşamın giderek artması bireylerin iş yapma kapasitelerini azalttı ve işlerini kolaylaştırdı. Bilmeyenler ve kilo alma nedenlerini öğrenmek isteyenler için, işte kilo alma sebepleri:

Neden kilo alıyorum?
Eğer kilo aldığınızı düşünüyor ve “ben neden kilo aldım” diye kendinize soruyorsanız, şu sebepleri bir gözden geçirin, neden kilo aldığınız netlik kazanacaktır. Aslında birçoğumuz kilo alma sebebimizi çok iyi biliyor ve bilmemize rağmen ya elimizden bir şey gelmiyor ya da bunun için bir çaba harcamıyoruz
Eskiden tarla ve köy arasında geçen yaşamda, hem tarlada iş bitmiyor hem de insanlar evlerinde birçok işle uğraşıyorlardı. Ancak şimdilerde sadece iş yerinde çalışıyor (ki çoğumuz işimizi oturduğumuz yerden yapıyoruz) ve evde olduklarında da yiyip, içip yatıyorlar.

Kilo alma nedenleri arasında bir aşka sebep de, fast-food tüketiminin artması, yemeği dışarıda yemek, çalışırken hızlı hızlı yemek yemektir. Özellikle iş hayatında yemeğe çok az bir zaman ayırmak, hızlı yemek yeme alışkanlığı kazanmamıza sebep olurken, aynı zamanda yağlı, hazır yiyecekleri çok fazla sık tüketmemize sebep oluyor.
Özellikle de ev hanımları gün içerisinde televizyonla çok fazla haşır-neşir olmaktadır. Sürekli oturmak kan basıncını, kalp atışını ve metabolizmayı yavaşlatmaktadır. Stresli bir yaşam tarzı, stresten kendimizi yemeğe vurma, egzersiz ve spor yapmaya zaman ayırmama, uykusuzluk, rahatsız edici dar kıyafetler, genetik faktörler, bir takım ilaçlar ve evlenmek kilo alma nedenleri arasında diğer sayabileceklerimizdir.
Bir önceki MS hastalığı ve ozon tedavisi başlıklı konumuzda MS hastalığı, MS hastalığı nasıl tedavi edilir ve ms hastalığı tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: KİLO ALMA NEDENLERİ, sismanlama sebepleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.