Kına kanser gelişimini önlüyor

Kına kanser gelişimini önlüyor
Bilim adamları bu hastalıkla savaşmanın yeni bir yolunu daha buldular.

Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, kınanın kanseri önlemek için etkili olup olmadığını araştırdılar.

 
Kanser hastalığının giderek yaygınlaşması, bu hastalığın önlenilmesi için yapılan araştırmaları daha da hızlandırdı.
Kınanın kanser gelişimini önleyebileceği hiç aklınıza gelir miydi? Yıllardır el, ayak ve saçlara yakılan bazende dövme olarak kullanılan kınanın, yapılan araştırmalar sonucunda kanser hücrelerinin gelişmesini önlediği ortaya çıktı. Gaziantep Üniversitesinde araştırılıp fareler üzerinde de denenerek kesin olarak kanıtlandı. Yapılan bilimsel araştırmada, 10 gün ara ile 60 fareye farklı dozlarda ağız yolundan kına verildi
10 gün sonra bu fareler üzerinde kanser parametrelerine bakıldı. Sonuç olarak ise kınanın Ehrich Ascite Corcinama kanserli hücrenin büyümesinin durduğu görüldü.
Kanserle mücadelede önemli role sahip olan enzimlerinde çoğaldığı saptandı. Araştırmada doğal toz yeşil kına kullanıldı. Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, bilimsel çalışmaların süreceğini ve kansere karşı ilaç olanaklarının böylece geliştirileceğini söyledi.
Bir önceki Bağırsak kanseri tedavisi başlıklı konumuzda bağırsak kanseri ve bağırsak kanserinin tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kınanın ruh sağlığına faydası, kına, kina saglik, kinayla yapilan dovmeler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.