Kışa özel cilt bakım önerileri

Kışa özel cilt bakım önerileri
Kadın erkek hepimizin rahatlıkla uygulayabileceği ve çok bir zaman geçmeden uyguladığımız cilt bakımından kısa sürede fayda göreceği, dudak, el ve ayak başta olmak üzere kış mevsiminde yapılması gereken cilt bakım önerileri şöyledir:

El kurumasına öneriler
Sık sık elleri yıkamak kış mevsiminde ne kadar bizi grip ve soğuk algınlığından korusa da ne yazık ki ellerin sıkça suya girmesi el kuruluğuna sebep olur. O halde elleriniz her yıkamadan sonra iyice kurulayarak gliserin bazlı el kremi sürün.
Kış aylarının gelmesi ne yazık ki her sene olduğu gibi yine cildimiz üzerinde olumsuz etkilere sebep olacak ve cilt güzelliğimizi bozarak canımızı sıkacaktır, lakin kışın cildimiz üzerinde yaratacağı şikayetlere önceden önlem almak, kış aylarında cildinizin mükemmel görünmesini istiyorsanız o halde cilt bakım uzmanlarının önerdiği bakım önerilerini dikkate alın. Gliserin bazlı el kremi el kurumasına ve kırışmasına karşı oldukça etkilidir. Bu sorunu önlemek için ellerimizi suya sokmaktan kaçınmak olmaz, çünkü muhakkak ellerimiz suya girecektir ve girmelidir de

Dudak çatlamasına öneriler
Kış aylarının en sık rastlanan sorunlarından biri de şüphesiz dudaklar olduğu için uzmanların kış mevsiminde yapılması gereken cilt bakım önerileri arasında dudaklarda elbette es geçilmiyor. Elleri ya da ayakları eldiven ve çorap gibi giyim ürünleri ile soğuklarından etkisinden koruyabiliyoruz ancak dudaklar için aynı koruma yöntemleri mümkün değil. Ancak dudaklarınızı korumak için uygulamanız gereken başka bir yöntem var, nemlendirici… Soğuk havanın etkisinden dudakları korumak için yanımızda daima dudak nemlendiricisi bulundurmalıyız. Bol bol su içmek, balmumu veya vazelin sürmek, aşırı rüzgarlı havalarda dışarı çıkmamaya gayret etmek ve dudak yalama alışkanlığından vazgeçmek dudakları koruma yöntemleridir.

Topuk çatlamasına öneriler
Kuru cilt nedeniyle husule gelen topuk çatlaklarına en etkili bakım yöntemi, gece yatmadan önce topuklara vazelin sürmek ve ardından streç film ile topukları sarıp pamuklu çorap giyerek yatmaktır. 3 gün bu şekilde geceleri yattığınız zaman sorununuzun kalmadığına şahit olacaksınız.
Yüz bakımı
Kış aylarında yüzünüze muhakkak nemlendirici krem sürün. Gliserin, dimetikon, mineral yağ ve lanolin içeren bir nemlendirici bakım kremi kuru ciltlerin çok işine yarayacaktır. Yüzünüzün temizliğini ise petrol zengini kokusuz bir sabun kullanarak yapın ve muhakkak sıkılaştırıcı olan ya da olmayan bir toner kullanın.
Bir önceki Sonbahara özel cilt bakım önerileri başlıklı konumuzda sonbaharda cilt bakım önerileri ve sonbaharda cilt bakımı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gliserin dudaga surulur mugliserini, kis mevsimine ozel el kremi, kisin en etkili el ve yuz kremi, kışın erkek için gereken cild bakım

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.