Kısırlığı önlemenin en tatlı yolu: siyah çikolata

Kısırlığı önlemenin en tatlı yolu: siyah çikolata
Bu sorundan korunmak ve bebek hasreti çekmemek için Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Siyah çikolatada bulunan flavenoidler, kan pıhtılaşamasını önleyerek yumurtalıklardaki kan dolaşımını düzene sokuyor.
Kısırlığa karşı alınacak önlemler arasında artık siyah çikolatada var.
Bebek sahibi olmak isteyen ama olamayan birçok çiftin sorunu, kısırlık! Bazen kadında bazen de erkekte görülen bu sorun çiftlerin bebek özlemi ile yanıp tutuşmalarına sebep oluyor. Burçak Erzik siyah çikolata tüketmenizi öneriyor

İnfertilite’den Korunmak İçin
Türkiye’deki 1,5 milyon çiftin üçte biri İnfertilite (kısıırlık) sorunu yaşıyor. Burçak Erzik yapmış olduğu yazılı açıklamasında kısırlık sorununun; plastik saklama kapları, pet şişe, gıda torbaları, klor, amonyak ve parfüm içeren temizlik malzemesi, musluk suyu, mikrodalga fırınlar, sebze ve meyve yetiştirmede kullanılan tarım ilaçlarından kaynaklanadığını söylüyor.
Çiftlerin vücutlarında biriken kimyasallar, ağır metaller ve toksinler üremeyi olumsuz yönde etkiliyor. Üreme sağlığını korumak için dengeli ve sağlıklı beslenme, sigara ve alkolden uzak durma, toksinlerin azaltılması ve tedavi gereklidir.

Erzik’in önerileri ise; “Sigara içmeyin. Alkol kullanmayın. Kafein içeren kahve-siyah çay-çikolatalı içeceklerden uzak durun. Meyve ve sebzelerinizi bol suyla yıkayın. Klor ve diğer kimyasallardan kaçınmak için arıtılmış su kullanın. Fast food gibi işlenmiş gıdalardan uzak durun. Et, sebze ve meyvenizin organik olmasına özen gösterin. Plastik kullanmayın, saklama kaplarınızı cam kullanın, yapışmaz tabanlı tencerelerinizin güvenli ürünler olduğundan emin olun. Hafif, ama düzenli egzersiz yapın. Detoks tedavilerini uygulayın. Destekleyici vitaminler kullanın.”
Siyah Çikolata Tüketin!
Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Burçak Erzik “Siyah çikolatanın içindeki flavenoidler kan pıhtılaşma elemanları olan trombositlerin bir araya gelmesini engeller ve yumurtalıklarda kan akışını düzenler, bu nedenle siyah çikolata tüketin” dedi.
Siyah çikolatayı hayatınızdan eksik etmeyin.
Bir önceki Cinsel gücü artıran faydalı bitkiler başlıklı konumuzda afrodizyak etkisi, bademin faydaları ve cinsel dürtüyü artırmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kısırlığı önlemek, kadinda kisirligi onlemek icin ne yapmali, kısırlık nasıl engellenir, tatli çiftler, tup bebek tedavisinde yapabilecekleriniz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.