Kitap okumanın beyne faydaları nelerdir?

Kitap okumanın beyne faydaları nelerdir?
Kitap okumanın beyne sayısız faydası bulunduğundan bahseden uzmanlar, en basit sorundan en ciddi beyin hastalıklarına kadar kitap okumakla beyninizi koruyabilir ve güçlendirebilirsiniz.
Kitap okumanın beyne yararları
Okumak, kafaya her şeyi takmamayı öğretiyor, okumak alzheimer riskini azaltıyor, okumak unutkanlığa karşı belleği güçlendiriyor ve okumak karamsarlığa düşme, ümitsizliğe kapılma, hayattan zevk almama, konsantrasyon bozukluğu gibi çeşitli sorunların önüne geçilmesine olanak sağlıyor. Dr.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Unutkanlık beyinle alakalı birçok sorunun yol açtığı bir çeşit semptom olarak husule gelen ve kişinin hayatında birçok olumsuzluğa yol açan sebeplerden biri olmakta ve uzmanlar bu soruna ve beyni alakadar eden tüm sorunlara karşı kitap okunmasını öneriyorlar
Aytekin Sır, okumanın beyne olan faydasını kısaca şöyle özetliyor ve öneride bulunuyor: “Her gün kitap okunması, zihinsel egzersize beden egzersizi kadar önem verilmesi, görsel belleğe yönelik egzersizler yapılması, zekâ oyunlarının oynanması, sosyal toplantılara katılınması Alzheimer riskini ciddi manada azaltır.”
Bir önceki Kilo alma nedenleri nelerdir? başlıklı konumuzda kilo alma nedenleri ve kilo alma sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kitap okumanın beyne faydaları, Kitap okumanın sağlıktaki faydaları, kitap okumak beyin, unutkanlikta kitap okumanin faydalari, kitap okumanın beyne etkisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.