Klima çarpmasına karşı

Klima çarpmasına karşı

Yaz aylarında serinlemek için birçok yerde (ev, iş yeri, araba vs.) tercih ettiğimiz klimalar bizi sıcak havanın etkisinden korurken bazı zamanlarda ise sağlığımız için büyük tehlike olabiliyorlar. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Erdem Yeşilada, giderek yaşamın bir parçası haline gelen klimaların hastalıkların artış sebebi olduğunu vurgulayarak klima çarpmasına karşı yeşil çayı sıcak olarak değil, soğuk olarak tüketilmesinden yana. Uzmanlar klima çarpmasına karşı alınması gereken en önemli tedbirin bol bol yeşil çay içmek olduğunu söylüyorlar. Dr

Günlük yaşam koşullarını rahatlatmak için kullanılan klimalar bireylerde soğuk algınlığı, grip, bronşit, zatürre gibi hastalıkların görülme riskini arttırmaktadır. Klimanın yol açmış olduğu bu sağlık problemlerin önüne geçmek istiyorsanız Yeşilada’nın önermiş olduğu gibi gün içerisinde bol bol soğuk yeşil çay tüketmelisiniz. Soğuk yeşil çayı içerken dilerseniz nane dilimi ve taze nane yaprakları da kullanabilirsiniz.
Bir önceki Felç Nedir? Felç Neden Olur? Felç Tedavisi Nasıldır? başlıklı konumuzda felç, felç belirtileri ve felç çeşitleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: klima carpmasina ne iyi gelir, klima hava kurutma onleme

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.