Lenf kanserinin tedavisi

Lenf kanserinin tedavisi

Ekseri genç yaşlardaki kişileri hedef alan kanser türleri arasındaki lenf kanseri, daha çok küçük yaşlarda erkek çocuklarından husule gelmekte ve bir grip ya da ateşli bir rahatsızlık sonrası çeşitli belirtilerle kendini göstermektedir. Bazı bünyelerde ise lenf kanseri ırsi (ailesel) nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. İlerleyen evrelerde lenf kanseri hastada ciddi sırt ağrılarına sebep olabiliyor ve kişinin yaşam kalitesini de giderek düşürüyor.

Vücudun çeşitli enfeksiyonlara maruz kalmasından sonra bağışık sisteminin zayıflamasının lenf kanseri üzerinde etkisi olduğu düşünüldüğü gibi genetik olarak da meydana çıktığını söyleyen uzmanlar, bu rahatsızlığın yüksek ateşlenme, gece ter basması, kilo kaybı, göğüste baskı hissi, nefes darlığı, kuru öksürük, öksürürken kan gelmesi, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtileri olduğunu da söylemekteler. Lenf kanserinin kesin olarak henüz tam nedeni bilinmemekte ancak çeşitli enfeksiyonlara maruz kalan vücudun bu enfeksiyonlardan kötü etkilenmesinden sonra ortaya çıktığından şüphe edilmektedir
Peki bu hastalıktan kurtulmanın yolu mümkün mü?

Lenf kanseri tedavisi

 
Uzman hekimler lenf kanseri tedavisinde son yıllarda önemli ilerlemeler kaydettiklerini ve ileri evrelerde olan lenf kanserinden hastaları iyileştirdiklerini söyleyerek lenf kanseri hastalarına umut ışığı yaktılar. ancak ne yazık lenf kanseri tedavi edilmesine rağmen bazı hastalarda nüksetme riski de var. İlaç ve radyoterapi tedavisi ile lenf kanseri günümüzde amansız hastalık olmaktan çıkmıştır.
Bir önceki İyonlarla tümör tedavisi başlıklı konumuzda tümör tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: lenf kanseri tedavisi mümkün mü, lenf kanseri atlatılırmı, lenf kanserı gecer mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.