Lösemi tedavisi

Lösemi tedavisi

Lösemi, kemik iliği kaynaklı ve tek bir hücrenin kanserleşmesi sonucunda buna bağlı olarak hücrenin bölünüp çoğalması ile önce kemik iliğimi ardından da tüm organları istila ederek, kanser önleyici ve kanser yapıcı genlerdeki bozukluklar sonucu husule gelen bir kanser çeşididir.

Günümüzde lösemili çocukların yarıdan fazlası tedavi edilebilmektedir. Peki lösemi nasıl tedavi edilir, öğrenmek ister misiniz? O halde buyurun makalemizi okuyun. Bu rahatsızlığın tedavisi günümüzde oldukça başarılı bir şekilde uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Mütenevvi nedenlerin rol oynadığı lösemi hastalığı, 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklarda daha sık görülen ve genellikle de ailesel geçişten kaynaklanan bir sorundur
Geçmiş yıllarda bu sayı oldukça az olduğundan, lösemi hastaları ve yakınları büyük ne kadar umut içinde olsalar da, bir yanlarında hep endişe ve korku vardır. Çünkü lösemi tedavi edilmez ise ölümcül olmaktadır.

Lösemi tedavisinde hekimlerin arzusu kandaki akyuvarların sayısı azaltabilmektir. Kandaki alyuvarların sayısını azaltmak için ise ilaç tedavisine başvurulur. Kanser ilaçlarının kullanımı ile birlikte ışın tedavisine de başlanır. Tüm bu tedaviler yoğun olarak uygulandığından lösemi hastaları bir hayli sarsılır. Ola ki hastalık yeniden nüksederse o zaman tedaviye de yeniden başlanır.
Bir önceki Lösemi nedenleri başlıklı konumuzda lösemi, lösemi hastalığının nedenleri ve lösemi neden olur hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: lösemi hastalığı nasıl anlaşılır, lösemi tedavisinde beslenme

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.