Maitake Mantarı Faydaları Nelerdir?

Maitake Mantarı Faydaları Nelerdir?
Piyasada sahte maitake mantarına karşı oldukça dikkatli olmalı, güvenilir firma ve üreticilerden maitake mantarı temin edilmelidir.

Maitake mantarının faydaları

 
Bağışıklık sistemini uyaran ve kanser hastalığına saldırı yapan makrofaj, T-hücreleri, doğal öldürücü hücreler ve interleukin-1 ve -2’nin gibi bir takım hücreleri ve proteinleri aktive etme özelliğine sahiptir. Mütenevvi sağlık problemleri üzerinde oldukça etkili olan maitake mantarı kapsül, sıvı ekstre ve çay olarak tüketilebilir.
Maitake yani “dans eden mantar” olarak bilinen bu ot, sağlığı tehdit eden herhangi bir soruna karşı kullanılması için muhakkak tıbbi onaydan ve gözetimden geçmiş olması gerekir. Ancak maitake mantası hipoglisemik ve kan inceltici ilaç kullananlar için uygun olmadığından, bu kişilerin maitake mantarından uzak durulması önerilir

Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile AIDS ve hepatit hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

NK hücre aktivitesinin çoğalmasına yardımcı olan maitake mantarı tümör oluşumunu engeller v mesane, prostat gibi kanserlerin riskini azaltır.
karaciğer kanseri hastalarının yüzde 58, akciğer kanserli hastaların yüzde 63, meme kanseri hastalarının yüzde 69′u maitake ve maitake özü kombinasyonu ile düzelme sağlamıştır.
Kanser hücrelerini tanır ve imha eder.
Bağışıklığı güçlendirir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: maitake mantari faydalari, maitake mantarı nedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.