Makatta kaşıntı nedenleri

Makatta kaşıntı nedenleri
Az önce saymış olduğumuz koku, akıntı , ağrı vs gibi sorunların yanı sıra makat çevresinde küçük çatlaklar da meydana gelmekle beraber, bu sorunu tedavi edilmemesi ve ilerlemesi durumunda sedef, egzama gibi rahatsızlıklar da ortaya çıkacaktır.

Makatta kaşıntıya yol açan sorunların başında kıl kurdu gelmektedir. Makatta kaşıntı ile beraber nemlilik, kaşıntıdan dolayı cildin tahriş olması ve kanaması, kaşınan bölgede sertlik, çamaşırı kirleten akıntı, pis koku ve hafif bir de ağrı husule gelmektedir. Özellikle çocuklarda görülen makta kaşıntısının en büyük sebebi kıl kurdurur. Peki makatta kaşıntı neden olur?

Makatta kaşıntı sorunu yaşayan kişiler çeşitli sıkıntıları da beraberinde yaşarlar.
Makat yani anal bölge denilen vücudun bu kısmında husule gelen kaşıntı bireyleri bilhassa toplum içinde büyük sıkıntıya sokarken, aynı zamanda geceleri şiddetlenen makat kaşıntısı kişinin uyuma sorunu çekmesine sebep olarak günlük aktivitesini de derinden etkiler
Erişkinler de ise daha farklı sorunlar da rol oynamaktadır. Bunlar; aşırı sabun kullanımı (aşırı sabun cildi koruyan tabakayı yok eder), karabiber başta olmak üzere aşırı baharat tüketimi, fazla kilo, sıcak havadan dolayı bölgede terleme olması, sürekli oturmak.
Bir önceki Bronşit belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda bronşit, bronşit belirtileri ve bronşit belirtileri neler hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: makatta kant, makatta egzama belirtileri, makatta koku neden olur, makattaki kaşıntıya ne iyi gelir, popoda sedef

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.