Marasmus hastalığının belirtileri

Marasmus hastalığının belirtileri
Marasmus hastalığı olan kişilerin yüzleri zayıf, ten rengi gri ve gözleri ise çökük bir yapıdadır.

Marasmusun belirtileri arasında deride parlaklık, kafatası ve kalça üzerinde gerginlik, kolların alt kısımlarında kırışıklık ve sarkıklıklar da yer almaktadır. Büyüme ve gelişimin durması marasmus hastalığının belirtileri arasında en belirgin olanıdır. Peki bir kişinin marasmus hastalığına yakalandığı nasıl anlaşılır, marasmus hastalığının belirtileri nelerdir?
Marasmus belirtileri
Başlıca sebebi açlık olan marasmus hastalığının belirtileri beslenme yetersizliğinden dolayı büyüme ve gelişimde zayıflama görülmesidir.
Günümüzde çok sık olarak görülmeyen bir hastalık olsa da marasmus, aşırı bir biçimde zayıflama hastalığıdır ve bu hastalığının en önemli nedenleri ise besin yetersizliği ve kötü beslenme alışkanlığıdır. Bu nedenlerin yanı sıra anne sütü ve yapay sütten laktoz soğurulması da marasmus hastalığına yol açar
Kabızlık, dışkının kötü kokması, beden sıcaklığında düşüş görülmesi ve zamanla da sarılığın husule gelmesi marasmus hastalığının diğer belirtileri arasında yer alıyor.
Bir önceki Zihin yorgunluğu nasıl giderilir? başlıklı konumuzda zihin yorgunluğuna ne iyi gelir ve zihin yorgunluğunun giderilmesi için hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: diskinin kötü kokmasi, marasmus hastalığı, marasmus hastalığının belirtileri, gaitanın kötü kokmaması için ne yapmalı, kakanın kötü kokması

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.