Mastopeksi

Mastopeksi
Tabii ki bu operasyon kararını tecrübeli bir plastik cerrah vermeli ve tavsiye etmelidir. Estetik meme küçültme ameliyatlarına oranla daha küçük çaplı bir operasyondur. Operasyon, sedasyon eşliğinde lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılır.

Aşırı kilo kaybı veya hamilelik sonrası memelerde oluşan rahatsız edici sarkmanın fazla doku çıkartılması gerekmeden tedavi edilebileceği hastalar bu operasyona adaydır. MASTOPEKSİ adı verilen meme gençleştirme ameliyatıyla, sarkmış ve hacim kaybetmiş göğüsler, deri çıkartılması ve kalan dokuya yeniden şekil verilmesi yoluyla daha dik ve diri bir hale getirilir

Genelliklehasta aynı gün içinde evine gönderilir.

Bazen 1-2 gün yatırılması gerekebilir. Ödeme bağlı ameliyat bölgesinde şişlik, meme başı duyusunda değişiklik, ciltte geçici çürükler, birkaç hafta boyunca göğüslerde ağrı ve hassasiyet artışı, ciltte kuruluk, ameliyata bağlı normalde beklenen rahatsızlıklardır. Kalıcı, kabarık ve geniş yara izi, infeksiyon ve buna bağlı deri dokusu kaybı, meme başlarının asimetrik yerleşimi, meme başı ve ciltte kalıcı his kaybı, ameliyatın taşıdığı risklerdir. Hasta en erken 1 hafta sonra kendini iyi hissedip işbaşı yapabilir. Efor gerektiren ağır aktiviteler için 1 ay geçmesi gerekir.Yara izleri birkaç ay ile 1yıl arasında düzleşerek iyileşir..

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.