Masum üfürüm tedavisi

Masum üfürüm tedavisi

Daha çok çocukluk dönemlerinde ortaya çıkan üfürüm, kalbin steteskopla dinlenmesi esnasında kalbin çıkardığı normal sesin haricinde akan kanın çıkarmış olduğu uğultu benzeri ses olarak tanımlanmaktadır.

Tamamen zararsızları bulunduğu gibi ağır vakalara sebep olacak masum çeşitleri de bulunmaktadır. Masum üfürüm, ekseri 2 ile 7 yaş arasındaki çocuklarda sık sık karşılaşılan ateşlenme, kansızlık ve heyecanlanma gibi kalbin hızlı atmasına sebebiyet verecek olan durumlarda şiddeti artan bir sorundur. Bu makalemizde sizlere masum üfürüm nedir, masum üfürümün belirtileri nelerdir ve masum üfürüm nasıl tedavi edilir bunlardan bahsedeceğiz. Üfürümün zararlı zararsız birçok çeşidi bulunmakta ve masum üfürüm de bu çeşitlerinden biri olmaktadır
Bu sebepler ortadan kalktığı zaman masum üfürüm kendiliğinden azalacak ve de kaybolacaktır.
Masum üfürüm sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de görülmektedir. Her yaşta ortaya çıkma riski bulunan masum üfürüm çoğu zaman ateşli bir hastalıktan dolayı doktora gidilmesi ile anlaşılır. Peki bu hastalık tedavi gerektirir mi? Gerektirirse masum üfürüm tedavisi nasıl olur?

Masum üfürüm aslında bir tedavi yöntemi gerektirmemektedir. Çocuk kardiyoloji uzmanı yaptığı tetkikler sonucunda önemli bir soruna rastlamazsa masum üfürüm hastasını izlemeyi gerek görmez. Ancak sağlıklı insanlarda dahil olmak üzere masum üfürüm hastaları fiziksel aktiviteler yapmayı ihmal etmemelidirler.
Bir önceki Kalp hastaları oruç tutmalı mı? başlıklı konumuzda kalp hastaları oruç tutar mı ve kalp hastaları oruç tutmalı mı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: masum üfürüm nasıl tedavi edilir, ufuruk nasil gecer, bebeklerde üfürüm geçermi, üfürümde nefes darlığı hangi hastalığı tetikler, bir çocukta üfürük oldugunu nerden anlarız

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.