Menenjit nasıl tedavi edilir?

Menenjit nasıl tedavi edilir?
Çünkü bakteriyel menenjit ciddi sorunlara yol açabilir ve tedavisi de mutlaka acilen uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.
Daha çok bebek ve çocuklarda husule gelen menenjit hastalığı, beyinde bulunan 3 ana zarın iltihaplanmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmakta ve ciddi bir klinik tablo olmaktadır. Menenjitin kesin tanısı konduktan sonra menenjit tedavisi için gerekli adımlar uygulanmaya başlayacaktır. Menenjit belirtilerinin husule gelmesinin ardından çocuk derhal doktora götürülmeli ve tedavi altına alınmalıdır.
Menenjit tedavisi
Çocuğunda menenjit şüphe eden anne ve babalar çocuklarını doktora götürdükleri zaman, doktor ilk olarak hastalığın kesin tanısını koymak için beyinden omurilik sıvısı alacak ve inceleyecektir
Bakteriyel menenjit hastalığının tedavisi antibiyotik ilaç tedavisi ile sağlanır.

Menenjit hastalığının bakteriyel sebeplerden kaynaklı olduğu durumlarda antibiyotik ilaç tedavisi yeterli olurken, viral menenjitte ise antibiyotik ilaçların yeri bulunmamaktadır. Sıvı tedavisi, ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar ile viral menenjit hastalığı tedavi edilir. Ayrıca hasta yakınlarının hasta ile temasında çok dikkatli olması gerekir. Uzmanlar hastayla yakın temas kuranlara koruyucu ilaçlar reçete etmektedir.
Bir önceki Periton diyalizinin avantajları başlıklı konumuzda periton diyalizi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: menenjit nasıl gecer

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.