Meniere hastalığının tedavisi var mı?

Meniere hastalığının tedavisi var mı?

Meniere (vertigo) hastalığının ne yazık ki ne tür bir sorundan kaynaklandığı bilinmediğinden dolayı kesin bir tedavi yöntemi de bulunmamaktadır. Hastaların günlük faaliyetlerini anormal derece etkileyen meniere hastalığın tedavisinin olup olmadığını merak edenler için açıklıyoruz. Ancak bu ilaçlar hastalığı tedavi etmemekte sadece atakların hafif atlatılmasını sağlamaktadır.

Meniere hastalığının tedavisi hakkında uzmanların önerileri, hastanın ataklar öncesi ne yaptığına dikkat etmesi ve atak oluşumunu tetikleyen davranışlarda bulunmamasıdır.
Meniere yani vertigo hastalığı, şiddetli baş ağrısı, baş dönmesi ve kusma hissi gibi belirtilerle atalar şeklinde bazen bir saat, bazen bir gün bazen de bir hafta boyunca husule gelerek meniere hastalarına oldukça zor ve sıkıntılı günler yaşatır. Ancak bu hastalığı yaşayan kişilere meniere hastalığının sebep olduğu sorunları hafif atlatmaları için bir takım ilaçlar verilir
Ne yediğinize, ne içtiğinize ve ne tür bir duygu içinde olduğunuza kısacası yaptığınız her türlü davranışı bir yere not ederseniz, hastalığı tetikleyen durumları anlayabilir ve bu yaptıklarınızdan uzak durarak atak gelmesini azaltabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kist neden oluşur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: merak etme hastalığı olan varmı, vertigo tedavisi var mıdır, meniere hastalığı tedavisi varmı, meniere hastalıgından kurtuluş var mı?, meniere hastalığını neler tetikler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.