Mide kanseri belirtileri

Mide kanseri belirtileri

Karın bölgesinin sol üst kısmında yer alan midede ortaya çıkan kötü huylu tümörler mide kanserine sebebiyet vererek hastaların yaşam kalitelerini düşürmekle birlikte ölümlerine de yol açmaktadır. Ekseri midenin küçük bölümünde husule gelen mide kanseri, dünyada en fazla görülen kanser hastalıklarının dördüncüsüdür. Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki kanser hastalıkları ölümlerinin ilk 3 nedeni arasında mide kanseri de yer almaktadır. İşte bu nedenle mide kanseri belirtileri nelerdir bilmek gerekir ve mide kanserinin belirtileri hissedildiği gibi uzman bir hekime başvurulmalıdır.
Mide kanserinin belirtileri
Mütenevvi nedenlerden meydana gelen mide kanseri erkeklerde daha fazla görülen kanser çeşitlerinden birisi olmakta ve bu risk yaşlılarda daha da artmaktadır
Yapılan araştırmalar neticesinde aynı zamanda ülkemizin Karadeniz bölgesinde yaşayan kişilerde bu risk biraz daha fazlalaşıyor.

Erken dönemde hiçbir belirti vermeyen mide kanseri, risk taşıyan kişilerin düzenli olarak muayene edilmesi, endoskopik incelemeye tabi tutulması durumunda erken dönemde teşhis ediliyor. Mide kanserine neden olan kötü huylu tümörün yaygınlaşması durumunda ya da mide tümörü olan kişilerde gıda akışının engellenmesinde mide kanseri belirtileri husule gelmektedir. Bu belirtiler ise şöyledir:

Bir önceki yazımız olan Kolon kanseri kimlerde daha fazla görülür başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.