Migren atağı tedavisi

Migren atağı tedavisi
Bilhassa da elma ve kivi, husule gelen migren atağını tedavi etmede son derece faydalı besinlerdir. İşte uzmanların migren atağı tedavisi hakkındaki önemli uyarıları:
Migren atağı tedavisi nasıldır?
Beklenen migren atağından üç gün öncesinde birinden yardım isteyerek masaj yaptırmalı, yemenizde yarar görülmeyen besinlerden uzak durmalı ve her ihtimale karşı evinizde kivi ya da elma bulunmasına özen göstermelisiniz. Migren atağının en kesin çözüm yöntemleri olan bu öneriler, daha önce migren atağı yaşayan hastalar tarafından denenmiş ve etkisi kanıtlanmıştır. Atak sırasında bu iki meyveyi ya da birini muhakkak tüketin.
Migren atağının gelmeye başladığını fark ettiğiniz anda yapacağınız ve dikkat edeceğiniz birkaç husus, migren atağının vuku bulmasını önlemeye etkili olabileceği için, migren atağını başlamadan nasıl önleyebiliriz, bu makalemiz aracılığıyla uzmanların bu konuda ki önerilerini sizlerle paylaşıyoruz

Migren atağının tedavisi için dikkat etmeniz gereken en önemli şey, hangi faktörlerin atak gelişimine etkili olduğudur. Bu sayede atak riski barındıran her türlü durum ve eylemden uzak durarak atağın gelişmemesini sağlayabilirsiniz. Migren atağını tetikleyici özelliği olan konserve yiyeceklerden, alkolden, avakado meyvesinden, çikolatadan, salam ve sosis gibi işlenmiş ürünlerden, portakal ve soya sosundan uzak durmanız da gerekebilir.

Migren atağını tedavi etmede ve önlemede en iyi spor, yogadır. Migren atağı yaşayan kişiler her sabah en az 15 dakika yoga yapmalıdır. Yogadan sonra mümkünse yürüyüş de yapabilirsiniz. Aç kalmamaya, düzenli beslenmeye, uykusuz kalmamaya, havasız ortamlarda bulunmamaya özen göstermeniz de, migren atağı tedavisinde önemli bir yol kat etmenize muavenet eder.

Bir önceki yazımız olan Anal kaşıntı neden olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: migren atağında ne yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.