Mikroplara karşı dikkatli olun

Mikroplara karşı dikkatli olun
Kendinizi mikrop ve bakterilerden korumak için, nerelerde bulunduklarını öğrenip ona göre önlem almakta fayda var.
En çok mikrop ve bakteri barındıran yerleri mutfak, banyo, buzdolabı, semt pazarları, markette satılan tavuklar, spor salonundaki duşlar ve klozetler olarak sıralamak mümkün.
Zehirlenme tehlikesi
Mutfak süngerine yerleşen mikroplar, gıda zehirlenmesine bile yol açabiliyor.
Gözle görünmeyecek kadar küçük olan ve hastalık yayan mikroorganizmaların varlıklarının etrafımızı sardığını belirten uzmanlar, hastalıklardan korunmanın bu mikropların nerede bulunduğunu öğrenip ona göre önlem almaktan geçtiğini belirtiyor.
İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırma, mikropların dört bir yanımızı kuşattığını gösteriyor
Mutfak süngeri yerine daha sağlıklı olan bulaşık teli kullanılabilir ya da süngeri uzun süre kullanmadan yenisiyle değiştirmek gerekebilir.

Mutfağın yanı sıra banyolar da bir mikrop yuvası niteliği taşıyor. Banyodaki mikroplardan korunmak için banyo perdesini açarak kurutmak ve mikropların çok sevdiği nemli zemini ortadan kaldırmakta fayda görülüyor.
Açıkta satılan meyve ve sebzeleri akan suyun altında iyice yıkamadan tüketmemek gerekiyor. Marketteki tavuklardan satın alındığı takdirde, çiğ ete dokunduktan sonra ellerin mutlaka yıkanmasına özen göstermek gerekiyor.
Spor salonlarındaki duşlarda bulunan mikroplardan korunmak için uygun bir ayak dezenfektanı ile ayakları mikroplardan arındırmak gerekiyor.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çiğ ete karşı önlem, cörekotu sifasi mikroplara karsi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.