Morfinin etkileri nelerdir?

Morfinin etkileri nelerdir?
Hatta bir örnekle açıklayacak olursak, Amerika savaşlarda askerlerine ağrı kesici özelliği bulunan morfini vermiş ancak pek çok asker savaş sonrasında evlerinde döndüklerinde morfin bağımlılığı kazanmıştır.
Daha çok tıp dalında ağrı kesici özelliği ile kullanılan morfin, bazı kişiler tarafından uyuşturucu olarak da kullanılmaktadır. Morfinin etkileri o kadar çoktur ki, bilinçsiz bir şekilde kullanımı insanda bağımlılık yapmaktadır. Bilinçli bir şekilde ve aşırıya kaçmadan kullanıldığı zaman morfin bağımlılık yapmaz. Gelin hep birlikte morfin kullandıktan sonra ne gibi etkiler meydana geliyor birlikte öğrenelim
İşte morfinin etkileri;
Mofinin etkileri
Morfin alındığı zaman ortaya çıkan etkilerin ilki uyku hissi vermesidir. Morfin alındıktan kısa bir süre sonra vücutta uyuşukluk etkisi ortaya çıkar. Kişiyi rahatlatır, hafif sarhoşluk verir, acıyı ve ağrıyı hissettirmez. Morfin alındıktan sonra vücutta dinçlik ve kuvvetlilik oluşur. Yanık ve kırık gibi ağrıların şiddeti hissedilmez.

Özellikle de tıp alanında bazı ameliyatlarda kullanılır. Aşırısı ve sürekli kullanımı bağımlılık yaptığı için uzman hekim kontrolü dışında kullanılmaması gerekir. Eğer vücut morfinin etkisine alışırsa sürekli ister ve kişi kendini kontrol edemez hale gelir, morfin bağımlılığı ortaya çıkar.
Bir önceki Beynin görevleri nelerdir? başlıklı konumuzda beyin ne işe yarar hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: morfin nedir, morfin ne işe yarar, morfin mide bulantısı yaparmı, morfinin dis sagligina etkileri, morfin nedir nasıl kullanılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.