Morfinin zararları nelerdir?

Morfinin zararları nelerdir?
Çok eski zamanlarda afyon bağımlılığı tedavisi için Alman bir bilim adamı tarafından bulunmuş olan morfinin de bağımlılık yapması, morfinin yalnızca doktor kontrolünde kullanılması gerektiğine karar verilmiştir. Aşırı kullanıldığında bakın morfinin zararları insan sağlığına nasıl oluyor.
Morfinin zararları
Doktor kontrolünde kullanılmayan ve bağımlılık hissi yaratan morfin kaslarda zayıflığa sebep olur. Morfin bağımlısı olan kişilerin dudaklarında, tırnaklarında, cildinde mavilikler husule gelir.
Mecbur kalınmadığı müddetçe kullanılması kat’iyen önerilmeyen morfin, aşırı ve bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında kişide bağımlılık yapmaktadır
Uyuşukluk hissi, düşük kan basıncı, nefes almada güçlük, bulantı morfinin zararları arasında sayabileceğimiz etkilerdir.

Tüm bu zararlarının yanı sıra kabızlık, ateşlenme, kusma, kalp çarpıntısı, kalp ritminde bozukluk, cilt soğukluğu, mide spazmı ve yorgunlukta morfinin ortaya çıkardığı ciddi durumlardır. Bu sebeple doktor önerisi dışında kesinlikle kullanılmamalıdır. Aksi durumda hayati tehlike söz konusu olur.
Bir önceki Beynin görevleri nelerdir? başlıklı konumuzda beyin ne işe yarar hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: morfinin zararlari, Morfin Bağımlılığı, morfin zararları, morfin bağımlılığı tedavisi, morfin belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.