Mükemmel makyaj nasıl yapılır?

Mükemmel makyaj nasıl yapılır?

Makyajdan mümkün olan en iyi sonucu almak için izlemeniz gereken bir sıra var; önce fondöten, ardından pudra ve son olarak da allık. Kullandığınız makyaj malzemeleri ne kadar kaliteli olursa olsun, cildiniz temiz değilse akne gibi çeşitli cilt problemleriyle karşılaşabilirsiniz.
Makyaj yapılacak cildin temiz olması mutlak bir zorunluluktur.
Fondöten, pudra, allık
Makyajın altyapısını oluşturacak olan fondöten, cilt renginizle uyumlu olmalı ve mümkün olduğunca hafif, ince bir tabaka halinde uygulanmalı. Bu malzemelerin üçünü de kullanmak niyetindeyseniz her birinin kendine has inceliklerini bilmeniz yararlı olacaktır
Yüzün bütününde doğal bir renk elde etmek için saçların başladığı yerlere ve boynunuzun görünen yerlerine de fondöteni hafifçe yayın.

Kullanacağınız pudranın fondöteninizle aynı tonda olmasına dikkat edin. Pudra fırçasını ne kadar büyük seçerseniz, elde edeceğiniz sonuç da o kadar doğal olacaktır. Fırçaya aldığınız pudranın fazlasını üfleyerek atmayı ihmal etmeyin.
Allığın asıl işlevi yüzü renklendirmek ve yüz hatlarını belirginleştirmektir. Elmacık kemikleriniz fazla belirginse ve siz bundan rahatsızsanız, allığı elmacık kemiklerinin üzerine yoğun olarak uygulamayın. Ya da burnunuzun fazla geniş olduğunu düşünüyorsanız, kenarlarına süreceğiniz bir miktar allıkla burnunuzun olduğundan daha dar görünmesini sağlayabilirsiniz. Her durumda bir miktar allığı alnınıza ve çenenize de sürmeyi unutmayın.
Bir önceki Mükemmel görünen kalçaların sırrı başlıklı konumuzda kalça egzersizleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tırnak yarasına makyaj nasıl yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.