Nargilenin zararları nelerdir?

Nargilenin zararları nelerdir?

İran’ın Meşhed Üniversitesi’nden Muhammed Hüseyin Boskabadi ve ekibinin iki yıllık süren araştırmada sigara içen, nargile içen ve hem sigara hem de nargile içmeyen kişiler gözlendi ve sigara içen kişilerde olduğu gibi nargile içenlerde de hırıltı, solunumun bozukluğu ve öksürük gibi rahatsızlıklar ortaya çıktığına şahit olundu.

Bir önceki yazımız olan Parkinson hastalığına bitkisel tedavi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: nargilenin zararları, nargilenin zararları nelerdir, nargile zararları, nargilenin yan etkileri, hamilelere nargile zararlımı. Bilindiği gibi nargile de sigara gibi tütün ürünlerinden olmakta ve tıpkı sigara gibi nefes ile çekilerek ciğerlerin duman dolmasına sebep olduğu için sigara kadar zararları bulunur.
Yapılan ilmi araştırmalarla nargilenin zararlarını araştıran bilim adamları nargilenin sigara gibi ciğerlere ciddi hasarları bulunduğunu kanıtladılar.
Nargilenin vücuda zararları nelerdir, nargile vücutta ne gibi hasarlara yol açar, nargile içmenin sakıncaları hakkında hazırlamış olduğumuz bu yazımızda nargilenin insan sağlığı üzerindeki hasarlara açık ve net bir şekilde değineceğiz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.