Narkolepsi hastalığı tedavisi

Narkolepsi hastalığı tedavisi

Gece yeterli derecede uyuyamama, gün içerisinde sürekli uykuya meyilli olma, olur olmadık her yerde ve zamanda farkına varmadan uyuma gibi belirtileri bulunan narkolepsi hastalığında kişi uykusuna direnemez ve uyumadan da rahat edemez.
Narkolepsi hastalığı tedavisi
Narkolepsi hastalığının tedavisi yapılmazsa eğer kişi geceleri sık sık uykusundan uyanır ve bu nedenle de gün içinde sürekli uykusuzluk çekmeye devam eder, yaşam kalitesi düşer, yapacağı işlerdeki performansında da azalma husule gelir. İşte bu sebeple narkolepsi hastalığının tedavisi uzman doktorların elindedir. Bu süreç bu şekilde devam eder gider ve narkolepsi hastaları bu durumdan dolayı büyük bir şikayet duysalarda kendilerini engelleme güçleri yoktur. Uykusu gelen kişi o an uykuya dalıp tekrar uyandıktan sonra kendisini çok iyi hisseder, fakat birkaç saat sonra yeniden uyuma ihtiyacı duyar
Uzmanlar narkolepsi hastalığının tedavisinde yatış ve kalkış saatlerinin düzene konulmasının önemini vurgularla. Gün içinde ise yalnızca 2-3 kez kısa şekerleme yapılmasına izin verilir, ancak bunun dışında kesinlikle kişi uyuyamamaya gayret göstermelidir.

Geceleri uyku getiren yiyecekleri yatmadan bir saat önce tüketebilirsiniz. Uyku getiren yiyecekler hakkında daha önce sizleri bilgilendirmiştik. Sayfamızın arama motoruna uyku getiren yiyecekler nelerdir yazarak ilgili konuya ulaşabilirsiniz. Alkol, sigara ve diğer uyarıcı maddeler rahat bir uyku uyunmasını engellediği için bu maddelerde uzak durmanız tavsiye edilir. Şiddetli narkolepsi hastalarının tedavisinde ise antidepresan ve benzeri ilaçlar reçete edilir.

Bir önceki yazımız olan Migren en çok kimlerde görülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: Saracoğlu uykuya meyilim var, narkolepsi bitkisel tedavi, narkolepsi bitkisel tedavisi, narkolepsiye iyi gelen bitkiler, narkolopsi tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.